Tanie Loty do NIGERII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do NIGERII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do NIGERII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do NIGERII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do NIGERII NIGERIA
Nigeria (Federalna Republika Nigerii) jest to państwo położone w Afryce Zachodniej o całkowitej powierzchni 923 768 km2. Liczba mieszkańców Nigerii wynosi 140 003 542. Stolicą Nigerii jest Abudża (1 405 201 mieszkańców). Język urzędowy w Nigerii to język angielski. Walutą obowiązującą w Nigerii jest Naira.

Klimat panujący w Nigerii to klimat podrównikowy wilgotny oraz równikowy wybitnie wilgotny. Nigeria sąsiaduje z następującymi państwami: Benin, Czad, Niger oraz Kamerun. Jednym z miast Nigerii, na które warto zwrócić uwagę jest Lagos, będący głównym ośrodkiem handlu, gospodarki oraz życia kluturalnego Nigerii. Lagos posiada sporo miejsc do zabawy, restauracji, ale również zabytków i muzeów, do których należy między innymi Centrum Afrykańskiej Sztuki i Cywilizacji. Lagos oferuje także wypoczynek na przepięknych plażach, na których wieczorami odbywają się bardzo często koncerty oraz festiwale. W kolejnym mieście Nigerii, Kano, można się bliżej zapoznać ze zwyczajami oraz tradycjami, jakie panują wśród plemienia Hausa.

W mieście Abeokuta natomiast warto pamiętać o skale Olumo, która cieszy się ogromną popularnośćią wśród turystów. Miłośnicy przyrody, ale i nie tylko powinni wybrać się się Parku Narodowego Yankari, który zamieszkują: lwy, słonie, antylopy, krokodyle, hipopotamy oraz bawoły. Wystepują tu także gorące źródła Wikki. W Nigerii znajduje się również wiele targowsik, na których można jeszcze bardziej poczuć atmosferę tego rejonu. Port Harcourt jest jednym z największych miast w Nigerii oraz miejscem, gdzie znajdują się liczne targowiska. Okolice Osogbo są warte polecenia ze względu na zanjdujące się tam Święty Gaj Oszun oraz święty las nad rzeką Oszun.
Nasza oferta biletów lotniczych do NIGERII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.