Tanie Loty do NORWEGII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do NORWEGII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do NORWEGII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do NORWEGII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do NORWEGII NORWEGIA
Norwegia to państwo położone w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim. Całkowita powierzchnia Norwegii wynosi 323 759 km2. Stolicą Norwegii jest Oslo (586 860 mieszkańców). Język urzędowy to język norweski. Walutą oowiązującą w Norwegii jest Korona norweska. Norwegia sąsiaduje z Finlandią, Szwecją oraz Rosją. Klimat panujący w Norwegii to przeważająco klimat umiarkowany morski.

Norwegia to kraj, w którym ochrona środowiska odgrywa istotne znaczenie, dlatego słynie na całym świecie z niesamowicie czystych wód, pięknych lasów oraz przede wszystkim ze swoich niesamowitych firodów. Stolica Norwegii jest tego znakomitym przykładem. Większość terenu Oslo pokrywają lasy, parki oraz jeziora. Obok pięknych krajobrazów, Oslo oferuje również szereg zabytków, na które warto zwrócić uwagę. Są to między innymi: Twierdza Akershus z XIII wieku, pałac królewski, Domkirke, kościół Gamle Aker Kirke, parlament Stortinget oraz hale targowe Basarhallene, w których latem odbywa się jarmark pełen tradycyjnych wyrobów. W okolicy Oslo znajdują się również przepiękne zalesione tereny, zwane Nordmarka. Swój wolny czas można tam spędzić na przykład podczas wędkowania, wspinaczki lub narciarstwa.

Kolejnym miastem, w którym warto się zatrzymać jest Bergen, będące głównym miastem portowym. Bergen, otoczone przez góry, położone nad Morzem Północnym, oferuje niesamowite widoki oraz sprawia, że w mieście tym nie można się nudzić. W Bergen znajdują się także liczne zabytki, między innymi: katedra św. Olafa, renesansowy kościół św. Krzyża oraz kościół Nyrkirken. Warto zwiedzić również zamek Bergenhus z salą Haakona IV, a także pałac Damsgaard. Bergen to miasto festiwali muzyki oraz folkloru norweskiego.
Nasza oferta biletów lotniczych do NORWEGII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.