Tanie Loty do SŁOWENII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SŁOWENII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SŁOWENII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SŁOWENII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do SŁOWENII SŁOWENIA
Słowenia to państwo położone w Europie Środkowej o całkowitej powierzchni 20 273 km2. Liczba mieszkańców Słowenii wynosi 2 019 614. Stolicą oraz równocześnie największym miastem Słowenii jest Lublana (278 638 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język słoweński. Waluta obowiązująca w Słowenii to Euro. Klimat panujący w Słowenii to klimat przeważająco śródziemnomorski. Słowenia sąsiaduje z następującymi państwami: Chorwacja, Węgry, Austria oraz Włochy i posiada dostęp do Morza Adriatyckiego.

Słowenia oferuje wiele ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest idealnym krajem na wypoczynek dla osób, pragnących połączyć zwiedzanie zabytków i podziwianie krajobrazów z górskich szlaków z wygrzewaniem się na słonecznych plażach i uprawianiem sportów wodnych. Lublana to miasto posiadające wiele zabytków. Będąc w Lublanie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na: Pałac Biskupi, zamek z Wieżą Pięciokątną, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto, ruiny rzymskie, Muzeum Narodowe, Tromostovje, potrójny most oraz Robbov vodnjak, barokową fontannę. Warto także zajrzeć do Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, położonego na wzgórzu Rožnik. Aby poprzebywać na łonie natury, Lublana oferuje zoo, które zmieszkuje ponad 500 gatunków zwierząt. Kolejnym miejscem, w którym możemy odpocząć od zgiełku ulic jest Park Tivoli, największy park Lublany.

Popularnym wśród turystów jest również AKC Metelkova mesto, niezależne centrum polityczne i kulturalne stolicy Słowenii, w którym znajdują się liczne galerie sztuki, kluby muzyczne, bary, pracowanie artystyczne oraz biura. Kolejną miejscowością godną polecenia jest Maribor, położone nad rzeką Drawa. Do najciekawszych atrkacji turystycznych można zaliczyć: zamek z XV wieku, plac wolności, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Bazylikę św. Marii Matki Litościwej, kolejkę liniowa, wjeżdżająca na Mariborsko Pohorje oraz bardzo dobrze zorganizowaną turystykę górską.
Nasza oferta biletów lotniczych do SŁOWENII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.