Tanie Loty do TUNEZJI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TUNEZJI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TUNEZJI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TUNEZJI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do TUNEZJI TUNEZJA
Tunezja to państwo położone w Afryce północnej. Całkowita powierzchnia Tunezji wynosi 163 610 km2. Liczba mieszkańców Tunezji to 10 276 158. Stolicą Tunezji jest Tunis (2 380 500 mieszkanców). Językiem urzędowym jest język arabski, walutą Tunezji natomiast jest Dinar tunezyjski. Tunezja sąsiaduje z Algierią, Libią oraz posiada dostęp do Morza Śródziemnego. Klimat panujący w Tunezji to klimat śródziemnomorski. Tunezja jest krajem posiadającym wiele zabytków starożytności. Bedąc w Tunisu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na Medynę, stare miasto, w którym występuje ogromna ilość meczetów, pałaców oraz zabytkowych domów.

Na przedmieściach Tunisu znajduje się słynne zabytkowe miasto o ciekawej i burzliwej historii, Kartagina, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Kartagina jest najpopularniejszym celem wśród turystów przyjeżdżających do Tunezji. Kolejnym miastem, które trzeba zobaczyć jest Tabarka, popularne wśród miłosników przyrody. Tabarka obfituje w malownicze karjobrazy, dużo tu skalistych brzegów oraz idealnych miejsc, przeznaczonych do zwiedzania podwodnego świata oraz wypoczynku na najpiękniejszych plażach Tunezji. W Tabarce odbywa się także corocznie festiwal jezzowy.

W mieście Dugga natomiast należy poświęcić swój wolny czas na zwiedzenie ruin teatru rzymskiego, grobowców oraz Kapitolu. Warto również zajrzeć do Parku Narodowego Aszkal, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym można podziwiać różnorodne gatunki ptaków. Tunezja to nie tylko kraj pięknej przyrody oraz zabytkowych miejscowości. W Tunezji odbywa się też wiele imprez kulturalnych. W lipcu i sierpniu w Kartaginie i Sousse mają miejsce międzynarodowe festiwale artystyczne, podczas których można podziwiać muzykę i taniec ludowy oraz poczuć prawdziwą tunezyjską atmosferę.
Nasza oferta biletów lotniczych do TUNEZJI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.