Tanie Loty do TURCJI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do TURCJI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do TURCJI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do TURCJI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do TURCJI TURCJA
Turcja to państwo położone w na półwyspie Azja Mniejsza. Całkowita powierzchnia Turcji wynosi 814 578 km2, a liczba mieszkańców 72 561 312. Stolicą Turcji jest Ankara (4 395 888 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język turecki. Waluta obowiązująca w Turcji to Nowa lira turecka. Turcja sąsiaduje z następującymi państwami: Armenia, Bułgaria, Azerbejdżan, Gruzja, Irak, Iran, Grecja oraz Syria, a także ma dostęp do Morza Czarnego i Morza Śródziemnego. Najwyższym punktem Turcji jest Góra Arart (5.137 m).

Turcja oferuje wiele atrakcji turystycznych, a jej słoneczne plaże oraz lazurowa woda przyciągają tysiące turystów z każdego zakątka świata. Swoją wyprawę można rozpocząć od największego miasta Turcji, słynnego Istambułu, w którym znajduje się ogromna ilość niesamowitych islamskich meczetów, świątyń judaistycznych oraz kościołów katolickich. Istambuł to także muzea oraz pałace. Do najciekawszych zbaytków Istambułu należą: Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej, Błękitny Meczet, Meczet Beyazit, Kościół Pokoju, Kościół św. Zbawiciela, Pałac Dolmabahçe, Kolumna Wężowa oraz Kryty Bazar. Warto pamiętać, że w Istamubule odbywa się corocznie Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Istambuł należy również obowiązkowo poznać nocą. Mnóstwo tu bowiem dyskotek, restauracji, barów oraz lokali, w których odbywają się imprezy oraz koncerty, między innymi w Pałacu Topkapi lub Parku Gülhane.

Bardzo popularnym wśród przyjezdnych miastem jest Ankara, słynąca na całym świecie ze swoich zabytków, do których zaliczamy między innymi Muzeum Cywilizacji Anatolijskich Aby wypocząć na plażach w Turcji, najlepiej udać się do takich miejscowości jak: Belek, Side lub Antalya, które zapewniają idealne miejsca do uprawiania sportów wodnych oraz liczne restauracje, w których można skosztować wyszukanej kuchni tureckiej.
Nasza oferta biletów lotniczych do TURCJI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.