Lotnisko w Poznaniu

Lotnisko w Poznaniu
Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.
ul. Bukowska 285
60-189 Poznań
tel.: +48 (61) 849 20 00
fax: +48 (61) 849 23 17

Lokalizacja:

Lotnisko usytuowane jest 7km od centrum miasta.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta: centrum, terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca PKP oraz przy trasie wylotowej na Berlin i Warszawę. Dojazd do lotniska samochodem ze śródmieścia zajmuje
około 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi:
Taksówki zatrzymują się na oznaczonych postojach dla taksówek. Najkorzystniejsze ceny oferują firmy radio - taxi. Ceny w taksówkach nie zrzeszonych, stojących przed lotniskiem i dworcem mogą być kilkakrotnie wyższe niż u przewoźników radio taxi. W biurze turystycznym na terenie MTP taksówki można zamawiać bezpłatnie.

Autobusy:
Połączenia zapewniają autobusy linii:
"78" Szarych Szeregów-Port Lotniczy Poznań-Ławica
"59" Bałtyk-Wyszeborska (autobus zatrzymuje się 30 m od terminalu pasażerskiego)

Parkingi:

Całodobowy parking samochodowy (Strefa A) zlokalizowany naprzeciwko terminala pasażerskiego, Parking strzeżony (Strefa B) z 273 miejscami parkingowymi i parking niestrzeżony (Wjazd bezpłatny przez strefę B) z 60 miejscami parkingowymi.

Kontakt telefoniczny pod nr tel.: (061) 849-21-52

Wynajem samochodów:

Firmy dostępne na terenie lotniska: Budget Rent a Car Polska, AVIS, SIXT, Inter Best - Europcar, HERTZ.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny, usytuowany w holu głównym terminala pasażerskiego, czynny jest codziennie od godz 8.00 do 20.00. Informacja telefoniczna (061) 84-92-343.

Informacja turystyczna:

Na terenie terminala przy wejściu głównym zlokalizowane są 4 biura podróży oferujących usługi turystyczne, organizację wycieczek, ofertę "Last Minute".