Lotnisko w Warszawie

Lotnisko w Warszawie
Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina,
ul. Żwirki i Wigury 1,
00 906 Warszawa,
tel: 022 650 4220

Lokalizacja:

Lotnisko jest położone 10km na południowy-zachód od centrum miasta.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z południowej Polski (Katowice, Kraków, Wrocław):
Aleją Krakowską, a następnie ulicami: 17 Stycznia, Żwirki i Wigury.

Z zachodniej Polski (Poznań, Słubice):
ulicami: Połczyńską, Wolską, Marcina Kasprzaka, Aleją Prymasa Tysiąclecia,
Bitwy Warszawskiej 1920 r., Stefana Banacha, Żwirki i Wigury.

Z północnej Polski (Gdańsk):
Wybrzeżem Gdyńskim (Wisłostradą), Aleją Armii Ludowej, Wawelską (Trasą Łazienkowską),
Żwirki i Wigury.

Z północno-wschodniej Polski (Białystok, Suwałki):
ulicą Radzymińską, Aleją Solidarności, Towarową, Raszyńską, Żwirki i Wigury.

Ze wschodniej Polski (Siedlce, Terespol):
ulicami: Płowiecką, Ostrobramską, Aleją Stanów Zjednoczonych, Aleją Armii Ludowej, Wawelską (Trasą Łazienkowską), Żwirki i Wigury.

Transport publiczny:

Taxi:
Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina rekomenduje usługi trzech korporacji taksówkowych:
Merc Taxi, tel.: +48 (22) 677 77 77
MPT Radio Taxi, tel.: +48 (22) 9191
Sawa Taxi, tel.: +48 (22) 644 44 44.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo odradza się korzystanie z przejazdów pojazdami niezrzeszonych przewoźników, oferujących swoje usługi na terenie hali przylotów Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Autobusy:
Trzy linie autobusowe do dyspozycji przez całą dobę.
Autobusy komunikacji miejskiej MZA (numery: 175, 188) kursują codziennie w godzinach: 4:44 - 23:10, z częstotliwością co 10 - 15 minut poza godzinami szczytu, oraz co 8 minut w szczycie.
W godzinach 22:47 - 04:47 kursuje autobus nocny (numer 611) łączący Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina z dworcem kolejowym Warszawa - Centralna.

Bilety na przejazd można nabyć w punktach sprzedaży prasy oraz u kierowcy (za dopłatą).

Rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej dostępny jest na stronie www.ztm.waw.pl.

Autokary:
Autobusy "Polski Express" oferują dogodne połączenia z 30 miastami Polski. Przystanek autobusów znajduje się na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina na poziomie hali przylotów terminalu pasażerskiego. Więcej informacji na temat oferty firmy uzyskacie Państwo dzwoniąc pod numer
+48 (22) 844 55 55, lub odwiedzając stronę: www.polskiexpress.pl.

Parkingi:

Podróżni korzystający z usług Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina mają do dyspozycji trzy parkingi usytuowane w pobliżu terminalu pasażerskiego.

Dwa z nich: wielopoziomowy godzinowy oraz terenowy godzinowy przeznaczone są dla osób odprowadzających lub witających podróżnych, natomiast parking terenowy dobowy jest przeznaczony dla podróżnych pozostawiających swoje pojazdy na czas podróży i ma status parkingu strzeżonego.

Parking wielopoziomowy godzinowy P – 1 usytuowany jest naprzeciwko terminalu pasażerskiego, pod hotelem Courtyard by Marriott. Posiada 6 poziomów oraz 1200 miejsc postojowych. Szeroka winda osobowo-bagażowa pozwala łatwo przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu. Wjazd odbywa się z poziomu zerowego z tyłu parkingu (patrząc od strony terminalu pasażerskiego) lub z poziomu hali odlotów tuż za zakrętem estakady najazdowej. Wyjazdy z parkingu znajdują się na poziomach: zerowym oraz piątym.

Parking terenowy godzinowy P - 2 usytuowany jest po prawej stronie terminalu pasażerskiego (patrząc sprzed hali odlotów). Posiada 450 miejsc postojowych. Wjazd na parking odbywa się dwoma wjazdami: od strony Terminalu 1 i Terminalu Etiuda.

Parking terenowy dobowy P - 3 (strzeżony)usytuowany jest po prawej stronie terminalu pasażerskiego (patrząc sprzed hali odlotów), za parkingiem terenowym godzinowym. Posiada 600 miejsc postojowych. Wjazd i wyjazd odbywają się bramą usytuowaną naprzeciwko budynku Dyrekcji Rozbudowy Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Wynajem samochodów:

Biura wynajmu samochodów znajdują się w ogólnodostępnej strefie hali przylotów. W Terminalu Etiuda znajduje się intercom rent a car.

Informacja lotniskowa:

Punkt Informacyjny jest zlokalizowany w centralnej części hali odlotów. Pracownicy portu lotniczego, Urzędu Celnego oraz agencji zajmującej się obsługą naziemną pasażerów udzielają informacji i służą pomocą codziennie w godzinach 06.00-22.00, tel.: +48 (22) 650 42 20. FIDS - system informacji o lotach oraz rozmieszczone na terenie całego portu monitory zapewniają stały dostęp do informacji o aktualnie obsługiwanych rejsach.

Informacja turystyczna:

Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w hali przylotów. Czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00 - 20:00. Informację turystyczną można również uzyskać telefonicznie pod numerem 9341.