Lotnisko Sztokholm Skavsta Airport

Lotnisko Sztokholm Skavsta Airport
Stockholm Skavsta Airport AB
General Schybergs plan 22
611 92 Nyköping
Sweden
Tel: +46 (0)155-28 04 00
Fax: +46 (0)155-28 04 26

Lokalizacja:

Lotnisko to położone jest 100 km na południe od centrum Sztokholmu i około 7 km od miejscowości Nykoping.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum Sztokholmu należy jechać drogą E4 w kierunku Helsingborg, następnie trzeba skręcić z E4 na zjazd nr 133 i podążać za znakami oznaczonymi "Skavsta".

Transport publiczny:

Taxi: Taksówki odjeżdzają bezposrednio sprzed budynku terminala. Taksówki można zamawiać już przed przylotem do Sztokholmu dzwoniąc pod numer tel.: +46(0)155 21 7500. Orientacyjny czas podróży do centrum Sztokholmu wynosi ok. 60 minut i kosztuje 1,300 SEK (koron szwedzkich). Więcej informacji pod adresem: http://www.skavsta.se/en/content/2/35/by-taxi.html.
Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się tuż przed lotniskiem. Firma Flygbussarna oferuje kursy pomiedzy lotniskiem a Sztokholmem, Södertälje, Norrköping i Linköping, Flygbussarna. Więcej informacji można znaleść na stronie przewoźnika www.flygbussarna.se. Dostępne są również lokalne autobusy (linia nr 715) firmy Länstrafiken, które kursują do Nyköping and Oxelösund. Dodatkowe informacje na stronie www.lanstrafiken.se.

Parkingi:

Na lotnisku znajdują się 4 rodzaje parkingów: długoterminowy, krótkoterminowy, parking garażowy i przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Parking długoterminowy znajduje się przy wjeździe po lewej stronie, zaś parking krótkoterminowy mieści się po prawej stronie zaraz przy budynku terminalu. Garaże mieszczą się po lewej stronie przy wjeździe na parking długoterminowy. Oznaczone samochody osób niepełnosprawnych mogą parkować przed samym wejściem na lotnisko.Opłata za postój wynosi tyle samo, co na parkingu długoterminowym. Szczegółowe informacje co do opłat za postój dostępne są na stronie: http://www.skavsta.se/en/content/7/1668/parking-fees.html.

Wynajem samochodów:

W hali przylotów znajdują się stanowiska firm oferujacych wynajem samochodów, są to m.in.: Avis, Europcar, Hertz, Budget, Sixt.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji turystycznej znajduje się w hali przylotów.