Lotnisko Sztokholm Arlanda Airport

Lotnisko Sztokholm Arlanda Airport
Stockholm Arlanda Airport,
Luftfartsverket Arlanda,
S-190 45 Stockholm Arlanda,Sweden
Telefon: (0)8 797 6000
Fax: (0)8 797 8600
E-mail: luftfartsverket@arn.lfv.se

Lokalizacja:

Lotnisko (4 terminale) położone jest w odległości 43km na północ od miasta Stockholm.

Darmowy autobus nr 10 kursuje pomiędzy Terminalami 2, 3, 4 (loty SAS) oraz Terminalem 5. Autobus nr 14 kursuje zarówno do wszystkich terminali, jak i do parkingu dla postojów długookresowych i hotelu “The SAS Arlandia Hotel”.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Ze Sztokholmu, należy jechać trasą E-4 na północ, w kierunku masta Arlanda. Dalej zgodnie z drogowskazami na lotnisko.

Transport publiczny:

Kolejowy:

Lotnisko posiada trzy stacje kolejowe: pierwsza (pod SkyCity) dla połączeń dalekosiężnych, w tym do: Trondheim oraz Göteborg, druga (cząść pod Terminalem 5, część z wyjściami do Terminali 2, 3 i 4) z połączeniami cyklicznymi do miasta Stockholm. Pociągi Arlanda Express dojeżdżają do centrum miasta w 20 minut.

Taxi:

Taksówki odjeżdżają sprzed budynków terminali. Jeżeli chcemy skorzystać z taksówki, należy zwrócić się do koordynatora taxi, znajdującego się przed terminalem.

Autobusy:

Przystanki autobusowe są zlokalizowane przed terminalami 2, 4 i 5. Odjeżdżają one w kierunku Stockholm City Terminal (czas podróży: 45 minut) oraz do wielu innych lokalizacji. Autobus nr 583 łączy lotnisko ze stacją Märsta station, gdzie do miasta dojechać można pociągiem podmiejskim.

Parkingi:

Na terenie lotniska dostępny jest parking wielopoziomowy, zewnętrzny parking z bezpośrednim dostępem do terminali oraz znajdujące się poniżej tzw. SkyCity.

Parking długoterminowy, mieszczący się nieco dalej od terminali, oferuje niższe ceny a dojechać można darmowym autobusem.

Wynajem samochodów:

Dostępne firmy: Avis, Europcar oraz Hertz. Dojechać można busem, kursującym pomiedzy terminalami oraz strefą najmu samochodów (na żądanie, również po godzinach).

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej tel: (0)8 797 6015 znajdują się w Terminalach 2, 4 oraz 5.

Stanowisko w Terminalu 5 otwarte jest całą dobę.