Lotnisko Wenecja Treviso Airport

Lotnisko Wenecja Treviso Airport
Aeroporto di Treviso Canova - Aer Tre S.p.a.
Via Noalese, 63/E
31100 Treviso (TV)
Italia
Tel.: +39(0)422 315 111
Fax: +39(0)422 315 219

Lokalizacja:

Międzynarodowe lotnisko Treviso Airport położone jest w odległości 4 km na południowy zachód od Treviso i 20 km od Wenecji, we Włoszech. Lotnisko to znane jest pod nazwą Wenecja-Treviso.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum Treviso na lotnisko prowadzi dobrze oznakowana droga SR-515, zaś jadąc z Wenecji należy kierowac się dorga nr SS-13.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed hala przylotów. Lotnisko to obsługiwane jest przez Radio Taxi. Więcej informacji dostępne na stronie: http://www.taxitreviso.it i pod numerem tel.: +39 0 422 431515.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem. Na lotnisko kursuje m.in. linia ACTT nr 6, która łączy lotnisko z dworcem kolejowym w Treviso. Autobusy kursują co ok. 20 minut, od wczesnych godzin porannych do wieczornych. Dostępna jest też linia ATVO, która łączy lotnisko z Wenecją (przez dworzec kolejowy w Mestre). Kursy dopasowane są do lotów linii Transavia oraz Ryanair.

Parkingi:

Na lotnisku dostępne są parkingi krótko i długoterminowe. Pierwsze 30 minut parkowania na parkingu krótkoterminowym jest bezpłatne, za kolejne 4 godziny opłata wynosi 3 euro za każda godzinę, po tych 4 godzinach postoju opłatę uiszcza się za cały dzień 12 euro. Jeśli zaś chodzi o parking długoterminowy to można wybrać pomiędzy parkingiem na powietrzu, a parkingiem z zadaszeniem. Wiecej informacji dostępne pod numerem tel: +39(0)422 435 072.

Wynajem samochodów:

W hali przylotów znajdują się stanowiska m.in. nastepujacych firm oferujących wynajem aut: Avis, Budget, Hertz, Europcar, Sixt, Auto Europa.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w Hali Przylotów.