Lotnisko Cagliari Elmas Airport

Lotnisko Cagliari Elmas Airport
Cagliari Airport
Localita Aeroporto
09030 Elmas
Italy
Tel.: +39(0)70 211 211
Fax: +39(0)70 241 013

Lokalizacja:

Port lotniczy Cagliari Elmas jest najważniejszym lotniskiem na włoskiej wyspie Sardynia, położonej na morzu śródziemnym, po zachodniej stronie Włoch. Samo lotnisko zlokalizowane jest na południu wyspy. Obsługuje rocznie ok. 2,5 miliona pasażerów. Lotnisko położone jest w pobliżu wioski Elmas ok. 6 km od stolicy Sardynii – Cagliari. Nowoczesny budynek terminalu posiada 3 poziomy, na którym mieszczą się wszelkie niezbędne udogodnienia dla pasażerów.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dostać się na lotnisko z miasta Cagliari należy jechać na zachód drogą S130. Po ok. 4 km należy skręcić w ulicę Via del Trasvolatorije i dalej zgodnie ze znakami drogowymi dojechać do lotniska. Długość całego odcinka drogi między centrum Cagliari, a lotniskiem wynosi ok. 6 km. Dojazd samochodem zajmuje ok. 10 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się na zewnątrz hali przylotów. Podróż do centrum Cagliari zajmuje ok. 10 minut i kosztuje ok. 10 euro. Można również wcześniej zarezerwować taksówkę dzwoniąc pod numer tel. + 39(0)70 400 101, bądź wysyłając maila na adres: radiotaxi@email.it

Autobusowy: Z lotniska do centrum Cagliari autobusy odjeżdżają co 30 minut. Punkt sprzedaży biletów znajduje się na parterze lotniska. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.arst.sardegna.it lub pod numerem telefonu: +39 (0)70 4098327.

Kolejowy: Brak jest połączenia kolejowego z lotniskiem. Jednakże, z lotniska odjeżdżają regularnie autobusy, które dowożą pasażerów na stacje kolejowe w Cagliari.

Parkingi:

Przy lotnisku znajduje się parking z 1700 miejscami postojowymi. Istnieje kilka bezpłatnych miejsc parkingowych do odbierania pasażerów z lotniska. Znajduje się również płatny parking krótkoterminowy oraz wielopoziomowy parking długoterminowy.

Wynajem samochodów:

Firmy wynajmujące samochody mieszczą się na dolnym poziomie budynku lotniska. Dostępne są oferty wielu firm, z których ważniejsze to: AutoEuropa, EasyCar, Sardinya, Eurorent, MidaRent, Pinna, Matta, Ruvioli, Pintauro, A.M. Service, Dollar Thrifty-Italy by Car and Budget.

Informacja lotniskowa:

W hali przylotów znajduje się punkt informacyjny, w którym można uzyskać informacje o lotnisku i rozkładzie lotów. W punkcie tym dostępne są również informacje turystyczne.