Lotnisko Kowno State Enterprise Airport

Lotnisko Kowno State Enterprise Airport
State Enterprise KAUNAS AIRPORT
Karmelava LT-54460
Kaunas dist.,
Lithuania
Tel. +370 37 399 396
Fax +370 37 399 434

Lokalizacja:

Port lotniczy State Enterprise KAUNAS AIRPORT znajduje się w miejscowości Karmelava, 15 km na północny wschód od centrum Kowna. Jest drugim co do wielkości lotniskiem Litwy. Lotnisko posiada jeden terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z Mariampola drogą A5 należy kierować się do skrzyżowania z drogą A1 do miejscowości Klajpedy i następnie skręcić w prawo, nastepnie dalej w kierunku miejscowości Ukmerge drogą A6. W miejscowości Karmelava znajduje się port lotniczy Kowno. Orientacyjny czas podróży wynosi 1,5 godziny.
Z Wilna na lotnisko należy jechać najpierw trasą A1 i następnie na skrzyżowaniu z drogą A6 należy skręcić w prawo w kierunku Ukmerge. orientacyjny czas podrózy wynosi 1,5 godziny.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Wiecej informacji dostępne na stronie www.zaibiskasgreitis.lt bądź pod numerem tel.:+370 37 333 111.

Autobusy: Na lotnisku dostępne są autobusy lini 29, które kursują na trasie: : Train station - Bus station - Savanoriu ave. - Kaunas Airport (Karmelava). Dla pasażerów, którzy przylatują wieczorem są przygotowane specjalne nocne autobusy nr 29E, trasa przejazdu jest następujaca: Kaunas Airport - Savanoriu ave. - Ožeškienės str. - K.Donelaičio str., Vytauto ave., M.K.Čiurlionio str. W autobusach tych obowiazuja dwa rodzaje biletów, tzw. tradycyjne papierowe, które upoważniają do jednego przejazdu i bilety elektroniczne (e-tickets), w ramach których można wykupic większa liczbę przejazdów autobusowych. W drugiej połowie 2010 roku planuje się całkowite wycofanie biletów papierowych na rzecz biletów elektronicznych. Bilety te mozna zakupić w kiosku (Rkiosk) na lotnisku w hali przylotów, bilety elektroniczne sa również do nabycia w sklepach firmy Maxima i Silas.
Cennik:
Bilety jednorazowe (papierowe)
- zakupione w kiosku - 1,8 Lt.
- zakupione u kierowcy- 2 Lt.
Bilety elektroniczne:
- koszt zakupu karty elektronicznej -6 Lt.
- wykupienie ważności biletu do 3 dni - 16 Lt.
- wykupienie ważności biletu na 7 dni - 29 Lt.
Więcej informacji dostępne na stronie: www.kvt.lt.

Parkingi:

Na lotnisku przed termianlem znajdują się 2 parkingi długoterminowe (P1, P3) i parking krótkoterminowy (P2). Na parkingu krótkoterminowym dostępne są specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Dostępne są wypożyczalnie aut nastepujących firm: Avis, Hertz, Europcar, Fortuna Rent a Car, Budget, Autobanga Rent a Car, Ollex, Autocom.lt, Aviaeuropa, Aruna LT.

Informacja lotniskowa:

Wszelkie zapytania nalezy kierować pod nr tel.: Tel. +370 37 399 307, bądź drogą mialowa na adres: info@kun.lt. Infolinia jest czynna w godzinach: 8:00 -23:00.