Lotnisko Buenos Aires Aeropuerto Internacional de Ezeiza

Lotnisko Buenos Aires Aeropuerto Internacional de Ezeiza
Aeropuerto Internacional de Ezeiza "Ministro Pistarini"
Autopista Tte. Gral. Ricchieri Km 33,5
(B1802EZE) Buenos Aires
Argentina
Tel:(54 11) 5480 2500

Lokalizacja:

Port lotniczy Aeropuerto Internacional de Ezeiza "Ministro Pistarini" położony jest 2 km na wschód od miasta Ezeiza i 22 km na południowy wschód od Buenos Aires. Jest to największe lotnisko w Argentynie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z centrum Buenos Aires na lotnisko należy kierować się na południowy zachód drogą Au 25 De Mayo w stronę Peru, jadąc cały czas prosto wjeżdzamy najpierw na drogę Au Luis Dellepiane, następnie Au. Teniente General Pablo Ricchieri po przejechaniu około 11 km należy skręcić w lewo w ulicę Au. Ezeiza - Cañuelas, która poprowadzi ans do lotniska.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem głównym. Lokalne taksówki kursują zarówno do centrum Buenos Aires (orientacyjny czas podózy to ok. 45 minut) jak i do Ezeizy. Więcej informacji dostępne na stronie głównej lotniska.

Autobusy: Na lotnisku dostępne są miejskie linie autobusowe, które kursują w różnych kierunkach: linia nr 394 - Ezeiza Hospital > J. Newbery Road > Post Office Headquarters > Monte Grande Railroad Station (stacja kolejowa); linia nr 4 - do Camino de Cintura.

Parkingi:

Port lotniczy Aeropuerto Internacional de Ezeiza "Ministro Pistarini" dysponuje miejscami parkingowymi na odkrytym powietrzu i w garażu, dostępne są również miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży. Nie ma wydzielonych miejsc dla postojów długoterminowych. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc parkingowych. Pierwsze 15 minut parkowania jest bezpłatne. Szczegółowy cennik opłat parkingowych dostępny na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie samochodów następujących firm: ALAMO (NATIONAL), ANNIE MILLET-HERTZ, AVIS, LOCALIZA, VIP CAR, WORLD CAR.

Informacja lotniskowa:

Do dyspozycji pasażerów dostepne są dwa punkty informacji lotniskowej, pierwszy znajduje się na parterze terminala A i jest otwarty przez 24h na dobę, zaś drugi zlokalizowany jest w Termianlu B i czynny jest od godziny 5:30 aż do ostatniego lotu. Punkt informacji turystycznej znajduje się w Terminalu A w hali przylotów i w Termianlu B przy punkcie odbioru bagażu.