Lotnisko Cordoba - Ambrosio L V Taravella Airport

Lotnisko Cordoba - Ambrosio L V Taravella Airport
CP 5000, Cordoba, ARGENTINA, Casilla de Correo 29, Cordoba, Argentyna
Tel.: +54 0 351 475 0874
Fax: +54 0 351 424 4057

Lokalizacja:

Port lotniczy znajduje się 10 km na północ od centrum miasta Cordoba. Lotnisko jest znane także pod nazwą Pajas Blancas.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Od południa na lotnisko prowadzi obwodnica miasta Av. Circunvalacion, która łączy się z drogą Monsenor Pablo Cabrera. Tą trasą można także dojechać z centrum Cordoby na lotnisko. Jadąc na północ, łączy się ona z drogą nr E53.

Transport publiczny:

Lotnisko połączone jest z miastem trasą autobusową. Przystanek znajduje się przy sektorze Cargo i Beach parking. Autobus linii A5 przemierza trasę: Plaza Colon-Terminal - Centrum Barrio Nueva Cordoba – Ciudad Universitaria. Podróż trwa około godziny. W autobusach, zamiast gotówki, przyjmowane są karty lub żetony do nabycia w kioskach. Do dyspozycji pasażerów są autobusy ekspresowe i minibusy a także żółte taksówki - kurs kosztuje od 10 do 15 dolarów i trwa około 40 min. Niektóre hotele, za niewielką opłatą organizują przejazd na lotnisko i z lotniska po przylocie. Kurs takim minibusem zapewnia Airport Kombi, a koszt przejazdu to 3 dolary.

Parkingi:

Przy lotnisku dostępny jest parking na około 450 pojazdów. Znajdują się tam również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się przedstawicielstwa takich firm jak: Alamo, Millet Annie-Hertz, Avis, VIP Car, Car World, Hertz.

Informacja lotniskowa:

Informacje można uzyskać pod nr telefonu: +54 351 475 0874 i w punkcie informacyjnym na lotnisku.