Lotnisko Abu Dhabi International Airport

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - lotniska:

Lotnisko Abu Dhabi International Airport
International Airport Abu Dhabi
P.O. Box 94449 - Abu Dhabi -
United Arab Emirates
Tel.: +971 (2) 505 5555
Fax: +971 (2) 575 8300
Email: info@adac.ae

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Abu Dhabi jest drugim co do wielkosci lotniskiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Położony 32 km na wschód od centrum miasta Abu Dhabi (Abu Zabi). Posiada 3 terminale.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum miasta na lotnisko prowadzą trzy glówne drogi: Khaleej Al Arabi (droga nr 30), Sheikh Rashid Al Maktoum Street (droga nr 2), and Salam Street (droga nr 8). Wszystkie te drogi łączą się w droge numer E10, która prowadzi do lotniska.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się na zewnatrz hali przylotów przy Termianlu 1 i 2. Obecnie lotnisko ubsługiwane jest przez dwie korporacje taksówkarskie: Fast i National Taxi company. Taksówki te dostępne są przez 24 h na dobę. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej lotnsika.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed halą przylotów. Do centrum Abu Dhabi, co godzinę kursuje autobus linii numer 901.

Parkingi:

Na lotnisku do dyspozycji pasażerów jest kilka rodzajów parkingów: parking krótkoterminowy, średnioterminowy, długoterminowy i parking dla tych, którzy odbierają bądź podwożą znajmoych na lotnisko. Pierwsze 15 minut postoju na parkingu krótkoterminowym jest bezpłatne. Szczegółowy cennik opłat znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Wynajem samochodów:

Dostępne są m.in. następujące firmy oferujące wynajem aut: Thrifty, Avis, Budget i Europcar.