Lotnisko Dubai International Airport

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - lotniska:

Lotnisko Dubai International Airport
Department of Civil Aviation,
Dubai International Airport
P.O. Box 2525
Dubai, UAE
Tel.: +971 4 2245555

Lokalizacja:

Miedzynarodowe lotnisko Dubai International Airport położone jest w dzielnicy Garhoud, 4 km na wschód od centrum Dubaju. Jest to największy port lotniczy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko to położone jest praktycznie w samym centrum, jedynie 4 km na południowy wschód od centrum Dubaju. Prowadzi do niego droga numer 89.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed Terminalem 1,2 i 3. Taksówki są do dyspozycji pasażerów przez 24 h na dobę.

Autobusy: Autobusy firmy RTA kursują z lotniska do centrum Dubaju. Przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko terminala 1 i 2. Na lotnisko jeżdżą również lokalne autobusy nr 4, 11, 15, 33 i 44 (sprzed terminalu 1) i autobus nr 2 (sprzed terminalu 2).
Do dyspozycji pasażerów jest równeiż specjalny klimatyzowany autobus linii Dubai International Airport Buses, który kursuje do centrum miasta i do większości hoteli w mieście.

Parkingi:

Na lotnisku dostępne sa zarówno parkingi krótko (PA) jak i długoterminowe (PB). Opłata za postój na parkingu krótkoterminowym wynosi odpowiednio: 2,20 euro za 1 h postoju, opłata za 1 dzień parkowania wynosi 44 euro. Zaś na parkingu długoterminowym 1 h parkowania to koszt 1,1 euro. W przypadku pozostawienia samochodu na dłużej niż 10 dni dzienna opłata wynosi 16, 5 euro.

Wynajem samochodów:

Dostępne są m.in. następujące firmy oferujace wynajem aut: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Thrifty, Sixt, Asia rent a car, Dollar.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji turystycznej Department of Tourism and Commerce Marketing (DTCM) znajduje się w obu halach przylotów. Dostępne są także punkty informacji hotelowej jak i punkty informacji lotniskowej.