Lotnisko Larnaka International Airport

Lotnisko Larnaka International Airport
Larnaca International Airport
6650 Larnaca,
Cyprus
Tel.: +357 2430 4700
fax: + 357 2430 4707

Lokalizacja:

Port lotniczy Larnaka położony jest okolo 8 km na południe od miasta Larnaka i 49 km Lefkosia (Nicosi). Jest to największe lotnikso na Cyprze.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do lotniska jest w miarę szybki i prosty, prowadzi do niego autostrada A3 z Larnaki i Ayia Napa.

Transport publiczny:

Taxi: Postoje taksówek znajdują się przed halą przylotów. Taksówki to najlepszy z dostępnych na lotnisku środek transportu do centrum Larnaki i hoteli znajdujacych się przy plażach. Podróż do Larnaki może trwać około 20 minut i kosztować od 7 do 10 euro, (w nocy obowiązują wyższe stawki). Taksówki są do dyspozycji pasażerów przez 24 h na dobę.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalem lotniska. Autobusy firmy Limassol Airport Express kursują pomiędzy lotniskiem, a Limassol. Przystanek autobusowy w Limassol znajduje się na ulicy Christofi Ergatoudi Street na przeciwko Kościoła Agios Georgios Havouzas i na ulicy Iapetou Str. Dodatkowo sprzed lotniska odjezdżają autobusy Kapnos Airport Shuttle, które kursują do Nikozji i autobusy firmy Intercity - kursują do wielu miast na Cyprze, w tym do Nikozji, Limassol, Ayia Napa i Protaras. Szczegółowy rokład jazdy dostępny na stronie: www.intercitybusescy.com.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów jest ponad 1000 mijesc parkingowych, na parkingach krótko (P1) i długoterminowych (P2 i P3). Na parkingu P1 znajdują się miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Cennik:
pierwsze 20 minut - bezpłatne, (dla pasażerów korzystajacych z mijesc parkingowych dla osób niepełnosprawnych pierwsze 120 minut jest darmowe);
21- 30 min.- 2 Euro
31- 60 min. - 3,5 Euro
1- 2 h - 4,5 Euro
2 - 4 h - 6 Euro
4- 12 h - 9 Euro
12- 24 h - 12 Euro
od 1 do 5 dni - 12 Euro za dzień
powyżej 5 dni - 6 Euro za dzień

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie aut następujących firm: SixtCar, Alamo, Europcar, Astra, Hertz, Petsas.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się w Hali Przylotów.