Lotnisko Pafos International Airport

Lotnisko Pafos International Airport
Paphos International Airport
Paphos 8320,
Cyprus
Tel.: +357 24 816400
Fax: + 357 26 007100

Lokalizacja:

Port lotniczy Paphos International Airport położony jest około 10 km na południowy wschód od centrum Pafos. Jest drugim, co do wielkości lotniskiem na Cyprze.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum Paphos na lotnisko można dojechac drogą nr B6, orientacyjny czas podróży wynosi około 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed Halą Przylotów. Taksówki to najlepszy i najwygodniejszy środek transportu pomiędzy lotniskiem, a centrum Paphos.
Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed hala przylotów. Do dyspozycji pasażerów są autobusy firmy Alepa Ltd., które odjeżdżają z lotniska w kierunku Paphos, Larnaki, Lemesos, Lefkosi. Więcej informacji można znaleźć na stronie przewoźnika: www.pafosbuses.com. Dodatkowo lotnisko obsługiwane jest przez Limassol Airport Express (www.airportshuttlebus.eu).

Parkingi:

Na lotnisku przed terminalem znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Do dyspozycji pasażerów jest 150 miejsc parkingowych. Pierwsze 20 minut parkowania jest darmowe. Szczegółowy cennik opłat parkingowych można znaleźć na stronbie głównej lotniska. Dodatkowo w pobliżu lotniska znajdują się garaże z 24 h ochroną i bezpłatnym autobusem, który kursuje na lotnisko (czas dojazdu wynosi około 5 minut).

Wynajem samochodów:

Dostępne sa nast. firmy oferujące wynajem aut: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, National i Thrifty.

Informacja lotniskowa:

Na lotnisku znajduje się punkt informacji turystycznej i lotniksowej.