Lotnisko Queenstown Airport

Lotnisko Queenstown Airport
Queenstown Airport
PO Box 64, Queenstown,
New Zealand
Tel.: +64 (03) 442 3505

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Queenstown znajduje się w Frankton, Otago, w Nowej Zelandi. Położony jest około 9 km na północny zachód od centrum Queenstown. Rocznie przyjmuje około 700 tysięcy pasażerów.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd z centrum Queenstown jest bardzo szybki i prosty, należy kierowac się na południowy wschód drogą Frankton Rd. Orientacyjny czas podróży wynosi około 15 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się w hali przylotów. Lotnisko obsługiwane jest przez dwie korporacje taksówkarskie: Alpine Taxis (tel: (03) 442 6666) i Queenstown Taxis (tel: (03) 442 7788). Koszt podróży z lotniska do centrum Queenstown może wynieść ok. 30 $.

Autobusy: Między lotniskiem a centrum Queenstown regularnie kursuje (z odstępstwem 20 minutowym) autobus linii Connectabus. Podróż taka trwa około 20 minut. Bilety kosztują 6$ dla osoby dorosłej i 3$ dla dziecka. Nie możliwości wcześnijeszej rezerwacji. Bilety można zakupic u kierowcy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.connectabus.com.
Dostępne sa równiez autobusy Shuttle, które są nieco droższym środkiem transportu z lotniska do centrum miasta. Bilet kosztuje około 10$, ale można też liczyć na zniżki jeżeli dwójka bądź większa liczba pasażerów podróżuje razem. Podróż zajmuje 30 minut, ale może się wydłużyć jeśli będą korki na drogach.

Parkingi:

Na lotnisku, na zewnatrz terminala, dostępne są publiczne parkingi krótkoterminowe jak i dlugoterminowe. Dodatkowo przed samym wejściem do terminala znajduje się strefa krótkiego postoju, z której mogą korzystać samochody odbierające bądź podwożące pasażerów na lotnisko.

Wynajem samochodów:

W budynku terminala znajdują się stoiska firm oferujących wynajem samochodów, są to m.in.: Avis, Europcar, Budget, Apex Rentals, Hertz, Jucy, Nationwide Rental Cars, THL Rentals, Thrifty.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się w hali przylotów.