Lotnisko Denpasar - Ngurah Rai International Airport

Lotnisko Denpasar - Ngurah Rai International Airport
PT Angkasa Pura I, Tuban, Denpasar 80361, Bali, Indonezja
Tel.: +62 (0)361 751025
e-mail: dps@angkasapura1.co.id

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się na wyspie Bali, 13 km na południe od miasta Denpasar i 2,5 km na południe od miasta Kuta. Jest drugim co do wielkości lotnikiem w Indonezji, po lotnisku w Dżakarcie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Podróż z Denpasar główną arterią – Jalan Ngurah Rai By Pass zajmuje 20 min. Dojazd na lotnisko jest dobrze oznakowany.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się na zewnątrz terminala, po lewej stronie od wyjścia. Zaleca się korzystanie z usług taksówek oznaczonych logo lotniska, np. Blue Bird Taxi. Ceny w takich taksówkach są ustalone wg stałej taryfy i umieszczone są na tablicy na zewnątrz budynku terminala. Bilety na taksówkę można zakupić w punkcie na lotnisku.

Autobus: Dostępne są także minibusy, które przewożą do 10 osób i mogą przewozić grupy podróżnych. Postój znajduje się przy bramie lotniska. Pomiędzy lotniskiem i Kutą oraz Denpasar regularnie kursują autobusy.

Parkingi:

Lotnisko dysponuje miejscami parkingowymi: 1.000 dla samochodów, 48 dla autobusów i 711 dla motocykli.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie: Thrifty, Hertz, Toyota Rent a Car, Europcar oraz lokalne wypożyczalnie samochodów.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się w hali przylotów międzynarodowych oraz w hali terminala krajowego - tel.: (0) 361 751 011 wew.: 1313 i 1314. Punkty informacji turystycznej znajdują się w terminalach. Lotnisko jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu uzyskania pomocy, można wcześniej powiadomić obsługę lotniska.