Lotnisko Surabaya - Juanda International Airport

Lotnisko Surabaya - Juanda International Airport
Surabaya 61253, Indonezja
Tel.: +62 (0) 31 866 7513 / 4
Fax: +62 (0) 31 866 7506
e-mail: sub@rad.net.id

Lokalizacja:

Port lotniczy znajduje się w Sidoarjo, na południe od miasta Surabaya, we wschodniej części wyspy Jawa. Lotnisko posiada 3 terminale: dla lotów krajowych, międzynarodowych i cargo.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd na lotnisko zapewnia droga Jalan Insinyur Haji Djuanda. Z południa i z północy można się na nią dostać z głównej arterii miasta – Jalan Tol Surabaya Gempol.

Transport publiczny:

Autobus: Na lotnisku dostępny jest transport autobusowy – Damri Bus odjeżdża z lotniska do głównego dworca autobusowego Purabaya w Bungurasih. Dalej można dojechać do centrum miasta autobusem, który zatrzymuje się na przystankach: Jalan Pemuda i Jalan Tunjungan. Przystanek autobusowy przy lotnisku, znajduje się przy zatoce parkingowej, nieopodal terminala krajowego. Dostępne są także minibusy.

Taxi: Postój taksówek znajduje się przy terminalu. Należy korzystać z rekomendowanych firm przewozowych: Blue Bird Taxi, Silver i Express, Primkopal – samochody powinny mieć umieszczone logo lotniska. Ceny są ustalone wg stałej taryfy. Opłata za bagaż jest pobierana zwykle tylko na krótkich dystansach.

Parkingi:

Lotnisko dysponuje 450 miejscami na parkingu krótkoterminowym oraz 100 miejsc na parkingu długoterminowym.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie: Avis, Hertz, Thrifty, Europcar, Budget, National, Alamo oraz lokalne wypożyczalnie samochodów.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się w głównym holu budynku.