Lotnisko Hobart International Airport

Lotnisko Hobart International Airport
Box 1, Strachan Street, Cambridge, Tasmania 7170, AUSTRALIA
Tel.: +61 3 6216 1600

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy położony jest w Tasmanii w Australii, w odległości około 17 kilometrów na wschód od miasta Hobart. W związku ze swoim położeniem geograficznym, port lotniczy odgrywa strategiczną rolę w regularnym przewozie pasażerów i towarów na Antarktydę w ramach współpracy z agencją rządową Australian Antarctic Division. Port lotniczy składa się z dwóch połączonych ze sobą terminali wspólnych dla lotów międzynarodowych i krajowych.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dystans pomiędzy portem lotniczym a centrum Hobart wynosi około 17 kilometrów, co daje około 15 minut przejazdu samochodem. Należy kierować się na autostradę A3 Tasman Highway w kierunku wschodnim na Cambridge.

Transport publiczny:

Autobus: Dojazd do portu lotniczego jest możliwy poprzez linie autobusów lotniskowych dowożących pasażerów do i z lotnisk. Autokary i busy, które odjeżdżają spod hoteli i moteli, posiadają umowę z lotniskiem. Odjazd jest przed każdym wylotem, a po każdym przylocie na lotnisko pasażerowie są dowożeni do centrum miasta. Przystanek znajduje się na zewnątrz terminala. Więcej informacji można uzyskać na stronie przewoźnika obsługującego połączenia Tasmanian Redline: http://www.tasredline.com.au/.

Taxi: Najwygodniejszą formą transportu są taksówki, których postój znajduję się na zewnątrz terminala krajowego.

Parkingi:

Przed lotniskiem znajdują się dwa parkingi oferujące postoje krótko- i długoterminowe. Istnieje możliwość wyboru parkingu zabudowanego jak i odkrytego. Na stronie internetowej portu lotniczego znajduje się kalkulator opłat.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura wypożyczalni samochodów znajdują się na zewnątrz lotniska. Po wyjściu z terminalu należy kierować się na drugą stronę ulicy przylegającej do lotniska. Wypożyczalnie samochodów oferują również możliwość wynajęcia samochodów kempingowych. Swoje usługi oferują: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Redspot, Thrifty.

Informacja lotniskowa:

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +61 3 6216 1600 oraz na oficjalnej stronie internetowej portu: http://hobartairport.com.au/