Lotnisko Ronne Bornholm Airport

Lotnisko Ronne Bornholm Airport
Bornholms Lufthavn , Søndre Landevej 2, DK-3700 Roenne, DANIA
Tel.: +45 (0)56 952626
Fax: +45 (0)56 930222
e-mail: ekrn@slv.dk

Lokalizacja:

Port lotniczy położony jest w południowej części wyspy Bornholm, 5 km na południe od miasta Ronne i jest jedynym lotniskiem na wyspie. Inna nazwa to Bornholms Lufthavn.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Ponieważ port lotniczy położony jest na wyspie, nie ma bezpośredniego połączenia drogowego ze stałym lądem w postaci mostu. Istnieje natomiast wiele połączeń promowych z Danii oraz sąsiednich państw. Z Ronne można dojechać na lotnisko kierując się na południe drogą Sendre Landevej, która przebiega nieopodal portu lotniczego.

Transport publiczny:

Autobus: W sezonie turystycznym można skorzystać w linii autobusowej nr 3 lub 5, która dowozi podróżnych do Ronne lub wzdłuż wybrzeża, do Nexø, Svaneke, Gudhjem i Allinge – Sandvig.

Taxi: Usługi oferuje oficjalna korporacja na lotnisku - Taxi Air Service. Samochody dowożą podróżnych do wszystkich części wyspy, która podzielona jest na 3 strefy. Cena uzależniona jest od odległości, celu podróży i może wynosić od 60 do 200 koron. Rezerwacji należy dokonać około 3 godzin przed przylotem na wyspę. W przypadku skorzystania z usług innych przewoźników opłata jest ustalana na podstawie licznika i może być wyższa. Opłata za podróż do Ronne wynosi około 7 euro a do Nexo – najdalej od lotniska położonego miejsca na wyspie – około 50 euro.

Parkingi:

Przy lotnisku dostępny jest parking długo- i krótkoterminowy oraz specjalne miejsca zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wynająć samochód od następujących firm: Avis, Hertz, Europcar i Bornholms Biludlejning.

Informacja lotniskowa:

Kontakt z obsługą lotniska jest dostępny pod numerem telefonu +45 56 95 26 26. W hali odlotów znajduje się sala do zabaw dla dzieci.