Lotnisko Rygge Airport

Lotnisko Rygge Airport
Terminalveien 100, N-1580 Rygge, NORWEGIA
Tel.: +47 (0)69 230000
e-mail: post@ryg.no

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w miejscowości Rygge, w południowo – wschodniej części Norwegii. Od miasta Moss, dzieli je 13 km a od Oslo 66 km na północ. Inna nazwa to Rygge Lufthavn lub Moss Lufthavn.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Lotnisko znajduje się tuż obok autostrady E6, którą można dojechać z Oslo do Goteborga. Jadąc z Oslo, na zjeździe przed lotniskiem, oznaczonym nazwą „Rygge”, należy skręcić w lewo w ulicę Flyplassveien, która prowadzi do głównego budynku.

Transport publiczny:

Autobus: Przystanek autobusowy znajduje się przed budynkiem terminala. Autobusy kursują pomiędzy Rygge a dworcem autobusowym w Oslo. Czas podróży wynosi około 70 min. Kursy linii Rygge-Ekspressen dostosowane są do przylotów i odlotów samolotów. Bilet w jedną stronę do Oslo kosztuje około 120 koron a w obie 210 koron. Autobusy drugiej linii TIMEkspressen, kursują od rana do wieczora, co godzinę.

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed budynkiem terminala.

Pociąg: Stacja kolejowa znajduje się w Rygge, 4 km od lotniska. Kursuje tam specjalny, bezpłatny autobus, który dowozi pasażerów z portu lotniczego. Linie kolejowe obsługuje Norges Statsbaner. Pociągi kursują co godzinę z Rygge przez Moss do Oslo, na dworzec centralny oraz do Halden przez Sarpsborg.

Parkingi:

Lotnisko oferuje miejsca parkingowe dla samochodów. Strefa P1 to parking na zewnątrz budynku – maksymalny czas parkowania to 30 min. Strefa P3 – na zewnątrz i P10 – zadaszona, przeznaczona jest na postój do 3 dni. Strefa P11 – zadaszona i P12 – na zewnątrz, przeznaczona jest na postój długoterminowy. Postój do trzech dni, przez osoby niepełnosprawne i samochody elektryczne, jest zwolniony z opłat. Cennik opłat za parkowanie jest dostępny na stronie internetowej lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wynająć samochód od następujących firm: Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt. Punkty znajdują się w hali przylotów, przy wyjściu na parking samochodowy.

Informacja lotniskowa:

Infolinia dla podróżnych jest dostępna pod numerem telefonu: 69 23 00 00. Na lotnisku znajduje się punkt informacji turystycznej.