Lotnisko Oslo Airport

Lotnisko Oslo Airport
Oslo Airport,
PO Box 100,
NO-2061 Gardermoen, Norway
Telefon: 81 550 250 lub 64 812 000
Fax: 64 812 001
E-mail: passasjerservice@osl.no

Lokalizacja:

Lotnisko (1 terminal) położone jest 50 km na północ od Oslo

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska można dojechać czteropasmową drogą dojazdową nr 174, która łączy się z E6 przy miejscowości Jessheim. Aby znaleźć skrzyżowanie na drodze E6, należy podążać za znakami „Gardermoen”.

Transport publiczny:

Kolejowy:

Pociąg Airport Express Train (Flytoget), kursujący pomiędzy portem lotniczym a Oslo (czas podróży: 20 minut), zatrzymujący się przy stacji centralnej w Oslo oraz stacjach metra.

Wszystkie pociągi inter-city oraz pociągi ekspresowe na trasie Skien-Oslo-Lillehammer-Trondheim również zatrzymują się przy stacji lotniczej Oslo Airport Gardermoen.

Taxi:

postoje taksówek są zlokalizowane przed terminalem.

Taksówki przystosowane do przewozu niepełnosprawnych można zamówić pod tel: 23 232 323. Informacja taxi znajduje się w hali przylotów.

Autobusy:

Autobusy SAS Airport kursują pomiędzy Oslo Airport Gardermoen, a Stacją Centralną Oslo, w kierunku hotelu „Radisson Scandinavia” (czas podróży: 40 minut).

Jest również dostępny autobus nocny do Oslo. Do połączeń regionalnych, można skorzystać z przystanku autobusowego znajdującego się na południu od stacji kolejowej (można dojść pieszo).

Autokary:

Autokar NOR-WAY Bussekspress zapewnia połączenia z/do Oslo, Bærum, Fredrikstad, Ski oraz Gjøvik.

Parkingi:

Na terenie lotniska znajduje się parking wielopoziomowy na 4,000 miejsc z bezpośrednią drogą dojazdową do terminala oraz przyległy, zewnętrzny parking (P0).

Inne parkingi to zewnętrzny parking, (poziom 0), podzielony na pięć sektorów (P1, P2, P3, P4 and P5), z darmową komunikacją do/z terminala.

Wynajem samochodów:

Swoje agentury mają następujące firmy: Avis, Budget, Europcar, Hertz oraz Statoil.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się w hali przylotów tel: 81 550 250

Informacja turystyczna:

Informacja turystyczna oraz rezerwacja hotelowa znajdują się w punkcie informacji lotniskowej.