Lotnisko Freeport Grand Bahama International Airport

Lotnisko Freeport Grand Bahama International Airport
PO Box F-40916, Freeport, Grand Bahama, BAHAMY
Tel.: (+242) 352 6020
e-mail: gbacam@batelnet.bs

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy na Wyspach Bahama, zlokalizowany jest w zachodniej części wyspy w odległości około 5 km na północ od miasta Freeport. Jest to niewielki port lotniczy złożony z dwóch terminali.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać do lotniska z centrum Freeport należy kierować się drogą East Mall Drive lub West Mall Drive w kierunku północnym, a następnie obrać drogę The Mall, na której już znajdują się znaki doprowadzające do lotniska.
Jadąc do Freeport z kierunku zachodniego należy kierować się na drogę Queens Highway i zjechać z niej oznaczonym zjazdem z północnej części miasta. Docierając do miasta z kierunku wschodniego, należy kierując się na drogę Grand Bahama Highway i również obrać właściwy, oznaczony zjazd z niej na lotnisko.

Transport publiczny:

Autobus: Do portu lotniczego możemy dojechać za pomocą busów, które wahadłowo kursują pomiędzy lotniskiem a licznymi hotelami. Transport publiczny na tak małej wyspie jakimi są Bahamy, praktycznie nie istnieje, więc jest to dość dogodna forma transportu. Wszelkich informacji na ten temat udzielają poszczególne hotele.

Taxi: Najprościej dostać się na lotnisko za pomocą taksówek. Na zewnątrz terminala znajduje się ich postój, gdzie taksówki są dostępne przez 24 godziny na dobę. Można również zamówić taksówkę z korporacji Grand Bahama Taxi Union pod numerem telefonu (+242) 352 7101 oraz z korporacji Freeport Taxi - telefon: (+242) 352 6666.

Parkingi:

Przed lotniskiem znajdują się strefy parkingowe. Brak jest jakichkolwiek informacji o opłatach, ilości miejsc parkingowych i zasadach pozostawiania samochodów.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Na terenie portu lotniczego znajdują się przedstawicielstwa wypożyczalni: Avis, Hertz, Dollar, Zoom oraz Thrifty.

Informacja lotniskowa:

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: (+242) 352 6020. Na terenie portu również znajduje się punkt informacji lotniskowej, gdzie możemy uzyskać niezbędne informacje.
Ponadto terminal lotniczy oferuje możliwość pobrania pieniędzy z bankomatu, kilka sklepów wolnocłowych, restauracji. Lotnisko ma możliwość obsługi pasażerów niepełnosprawnych. Na terenie portu znajduje się również punkt pierwszej pomocy lekarskiej.