Lotnisko Nassau Lynden Pindling International Airport

Lotnisko Nassau Lynden Pindling International Airport
Nassau International Airport, AP59229, BAHAMY
Tel.: +1 (0)242 2770209
Fax: +1 (0)242 3770294
e-mail: feedback@nas.bs

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się na wyspie New Providence, stanowiącej część terytorium Bahamów, 12 km na zachód od stolicy państwa – Nassau. Jest to główny ośrodek linii lotniczych Bahamasair. Większość połączeń z lotniska to loty do Stanów Zjednoczonych oraz regionu Karaibów i Kanady a także na Heathrow w Londynie. Lotnisko posiada 2 terminale.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Od zachodniej strony wyspy na lotnisko prowadzi droga Windsor Road, do której dojechać można, znad wybrzeża i ośrodków turystycznych Old Fort Bay i Island At Old Fort – drogą West Bay Road. Ze stolicy kraju na lotnisko prowadzi droga John F. Kennedy Road, z której należy zjechać na Coral Harbour Road, przebiegającą przy terminalu.

Transport publiczny:

Autobus: Na całej wyspie można poruszać się vanami nazywanymi jitneys. Transport tymi autobusami jest niedrogi i wygodny – bilet kosztuje od 1 dolara w mieście. Aby go zakupić należy mieć wyliczoną kwotę. Autobusy kursują od rana do wieczora. Transport z lotniska do kurortów i hoteli zapewnia firma Majestic Tours. Podróżni mają do dyspozycji 30-osobowe autokary, vany oraz limuzyny, które kursują do większości hoteli na wyspie. Przystanek znajduje się na lotnisku.

Taxi: Na lotnisku znajduje się postój taksówek. Przed podróżą warto ustalić z kierowcą cenę, bowiem wyspa podzielona jest na strefy i opłata może być uzależniona od odległości. Opłata za kurs do centrum Nassau wynosi 22 dolary za dwie osoby.

Parkingi:

Przy lotnisku zaparkować można samochód na parkingu krótkoterminowym i długoterminowym. Opłaty wynoszą: 1 dolar – od pół do 2 godzin, 2 dolary – każde następne 20 min., max. 30 dolarów – za 1 dzień. Maksymalna opłata za tydzień to 45 dolarów.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wynająć samochód od firm: Avis, Budget Rent A Car, Dollar, Thrifty, Hertz, National oraz Alamo.

Informacja lotniskowa:

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu (242) 702-1010, 11 i 12.