Tanie Loty do POZNANIA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do POZNANIA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do POZNANIA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do POZNANIA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Poznań jest stolicą Wielkopolski, położonym na Pojezierzu Wielkopolskim nad Wartą i jej dopływami Cybiną , Główną i Bogdanką. Spiętrzona Cybina tworzy jez. Maltańskie o pow. 65ha a spiętrzona Bogdanka jezioro Rusałkę. Do miasta przylegają polodowcowe jeziora Kierskie i Strzeszyńskie. Stwierdzono obecność artezyjskich wód termalnych.Miasto od południa otacza Wielkopolski Park Narodowy a od wschodu Puszcza Zielonka. Poznań jest jednym z najstarszych polskich miast. W swoich granicach miasto posiada duży węzeł kolejowy i drogowy oraz międzynarodowe lotnisko Ławica. Poznań jest wielkim ośrodkiem przemysłowym, akademickim, kulturalnym, naukowym , handlowym i turystycznym. Uważany jest za muzyczną stolicę Polski. Stanowi piąte pod względem zaludnienia miasto w Polsce z 554tys. mieszkańców. Miasto znajduje się w czołówce miast polskich pod względem atrakcyjności turystycznej.

Poznań to kolebka naszej państwowości, tu na Ostrowie Tumskim prawdopodobnie został ochrzczony Mieszko I i tu w katedrze św. Piotra i Pawła znalazły swoje miejsce spoczynku prochy Mieszka I i jego syna Bolesława Chrobrego - pierwszego króla Polski. Gotycka Katedra Poznańska jest rozpoznawalnym obiektem Poznania, stoi na pozostałościach przedromańskiej świątyni ,pamiętającej naszych pierwszych władców. Z Ostrowa Tumskiego można przejść spacerem przez most na lewy brzeg Warty, gdzie mieści się Stare Miasto. Na staromiejskim rynku, trzecim co do wielkości w Polsce, wznosi się Ratusz, będący wizytówka Poznania . Ratusz przebudowany jest w renesansowym stylu i otoczony pięknie odrestaurowanymi kamieniczkami. Codziennie o godzinie 12 gromadzą się pod nim turyści i mieszkańcy, by oglądać na wieży ratusza trykające się koziołki, które są jednym z rozpoznawalnych symboli Poznania. W czerwcu na Rynku odbywa się Jarmark Świętojański. Kilkadziesiąt metrów od Rynku wśród kamieniczek wyrasta barokowa fasada Kościoła Farnego św. Marii Magdaleny. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków baroku w Polsce. We wnętrzu można nie tylko podziwiać przytłaczający obfitością ozdób wystrój, lecz wysłuchać koncertów organowych. W otoczeniu Rynku warto wymienić barokowy kościół Franciszkanów . Opuszczając Stary Rynek , warto zatrzymać się przed najstarszym hotelem Poznania Bazarem, który był w czasie zaborów ośrodkiem polskiego życia gospodarczego, kulturalnego politycznego. To z jego balkonu przemawiał Ignacy Paderewski do rozentuzjazmowanego tłumu, na dzień przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego, w efekcie którego Wielkopolska odzyskała niepodległość. Od Bazaru tylko krok do Gmachu Muzeum Narodowego i nieco dalej do gmachu Biblioteki Raczyńskich, zbudowanej w klasycystycznym stylu, z monumentalną kolumnadą. Następnym placem, wokół którego skoncentrowały się najokazalsze gmachy pochodzące z początku XXw jest Plac Mickiewicza z pomnikiem wieszcza i Pomnik Ofiar Czerwca 1956r, upamiętniający krwawe wydarzenia w czerwcu 1956r. Daty na krzyżach przypominają późniejsze wystąpienia Polaków przeciw totalitarnej władzy. Ogromną bryłą przytłacza neoromański zamek zbudowany dla cesarza Wilhelma II. Klasycystyczny styl z potężnymi kolumnami jońskimi prezentuje położona w pobliżu Opera. Miasto obfituje w tereny zielone. Kontakt z przyrodą zapewniają m.in. dwa ogrody zoologiczne (nowy ma 119 ha powierzchni), Ogród Botaniczny, Palmiarnia, park na Cytadeli (ok. 100 ha). Poznań posiada tereny wystawiennicze, na których od 1925r odbywają się Międzynarodowe Targi.

Nową wizytówką handlowego Poznania jest Stary Browar, który został uznany przez ICSC za najpiękniejsze centrum handlowe na świecie. W roku 2012 Poznań będzie widownią Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Oddany został do użytku nowy stadion olimpijski a miasto rozbudowuje infrastrukturę związaną z tą imprezą. Nie wolno zapomnieć o dokonaniach kulturalnych Poznania. Co 5 lat odbywa się tu Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im H.Wieniawskiego. Co roku tłumy miłośników teatru z całej Europy przyjeżdżają na Malta Festiwal Poznań. Miasto jest ważnym ośrodkiem chóralistyki z najbardziej znanym chórem Poznańskimi Słowikami. Działa tu sławna orkiestra Amadeus pod dyr. Agnieszki Duczmal i Polski Teatr Tańca.
POZNAŃ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do POZNANIA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
OSLO
z: POZNAŃ
41 zł
już od
zobacz
BILLUND
z: POZNAŃ
42 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: POZNAŃ
46 zł
już od
zobacz
BRUKSELA
z: POZNAŃ
47 zł
już od
zobacz
LIVERPOOL
z: POZNAŃ
49 zł
już od
zobacz
LEEDS
z: POZNAŃ
50 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: POZNAŃ
50 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: POZNAŃ
50 zł
już od
zobacz
PARYŻ
z: POZNAŃ
50 zł
już od
zobacz