Tanie Loty do WARSZAWY

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do WARSZAWY zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do WARSZAWY zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do WARSZAWY nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Warszawa jest stolicą Polski i jej największą metropolią (1714 tys. mieszkańców ). Miasto leży na obu brzegach Wisły; część lewobrzeżna na Równinie Warszawskiej, pozostałe tereny leżą w dolinie Wisły, na Równinie Wołomińskiej i Kotlinie Warszawskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta na zachód rozciąga się Puszcza Kampinoska - zielone płuca Warszawy. Warszawa jest wielkim ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym, gospodarczym. Znajdują się tu siedziby władz polskich: Sejmu i Senatu, Rządu RP, Prezydenta RP oraz najwyższych państwowych instytucji i urzędów. W swoich granicach posiada lotnisko międzynarodowe na Okęciu. Miasto ma bogatą historię. Przez wiele wieków Warszawa była widownią najważniejszych wydarzeń dla Polski. Wielokrotnie niszczona w wyniku najazdów, wojen.

Większość zabytków zniszczonych podczas II wojny zostało z pietyzmem odbudowanych. Historyczne centrum Warszawy ( Stare Miasto, zespół kościoła św. Anny i Zamek Królewski) zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Warszawy najlepiej rozpocząć od Starówki, z przepięknymi, wspaniale odrestaurowanymi kamieniczkami, z których prawie każda posiada swą nazwę i ciekawą historię. Rynek jest miejscem spotkań, latem pełno tu jest ogródków kawiarnianych, odbywają się występy, koncerty, czasem słychać katarynkę, a młodzi malarze wystawiają swoje prace na sprzedaż. Odbudowane częściowo mury otaczające Stare Miasto z Barbakanem z XVIw. i Wieżą Prochową stanowią atrakcyjne miejsce spacerów. Idąc z Rynku na Plac Zamkowy mijamy najstarszą, gotycką Katedrę św. Jana Chrzciciela, w której koronował się Stanisław August Poniatowski. W jej podziemiach znajdują się liczne grobowce i sarkofagi m.in. książąt mazowieckich, Henryka Sienkiewicza, Gabriela Narutowicza, Ignacego Mościckiego, prymasa Stefana Wyszyńskiego. Od katedry blisko do zamku Królewskiego, symbolu Warszawy i państwowości polskiej. Na Placu Zamkowym wznosi się najstarszy pomnik Warszawy- słynna Kolumna Zygmunta z królem Zygmuntem III Wazą. Od pobliskiego Kościoła św. Anny rozpoczyna się Trakt Królewski, ciągnący się przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat do Wilanowa. Przez Krakowskie Przedmieście warto przejść pieszo, gdyż po obu stronach tej pięknej i reprezentacyjnej ulicy wznoszą się liczne zabytkowe budowle i pomniki : pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, pomnik ks. Józefa Poniatowskiego , Pałac Czartoryskich, kościół Wizytek ( jeden z najładniejszych późnobarokowych kościołów), Uniwersytet Warszawski, Kościół Św. Krzyża (z charakterystyczną rzeźbą Chrystusa z krzyżem przed wejściem i urnami z sercem Chopina i Władysława Reymonta), Pałac Staszica i Pomnik Kopernika.

Najwyższym a jednocześnie najbardziej znanym i kontrowersyjnym budynkiem Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki wznoszący się na wysokość 231m, z tarasem widokowym na 114m. Jeszcze 2 wieżowce sięgają 200m wysokości. Jest to Warsaw Trade Tower (208m) i Rondo 1 (192m). Nie sposób w wędrówce po Warszawie ominąć Parku Łazienkowskiego, który jest najpiękniejszym w Polsce zespołem architektoniczno-parkowym, z klasycystycznym Pałacem na Wodzie i Pomnikiem Chopina, pod którym latem odbywają się koncerty. Do największych atrakcji należy też barokowy pałac w Wilanowie, dawna podmiejska rezydencja króla Jana III Sobieskiego, położona w malowniczym parku. Turysta ma do dyspozycji liczne parki jak Ogród Saski, Park Ujazdowski, Ogród Botaniczny, ogród zoologiczny. Spragnieni kulturalnych atrakcji, mogą wziąć udział w licznych festiwalach i konkursach (Jazz Jambore,), Festiwal Mozartowski, Warszawska Jesień, Międzynarodowy Konkurs Chopinowski i inne . Warszawa pretenduje do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016.
WARSZAWA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do WARSZAWY jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
OSLO
z: WARSZAWA
46 zł
już od
zobacz
MALMO
z: WARSZAWA
46 zł
już od
zobacz
GOETEBORG
z: WARSZAWA
47 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: WARSZAWA
70 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: WARSZAWA
83 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: WARSZAWA
83 zł
już od
zobacz
ZIELONA GÓRA
z: WARSZAWA
84 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: WARSZAWA
85 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: WARSZAWA
97 zł
już od
zobacz