Tanie Loty do LARNAKI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do LARNAKI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do LARNAKI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do LARNAKI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Larnaka jest miastem położonym na południowym wybrzeżu Cypru. Z liczbą ludności 72tys. stanowi drugie co do wielkości miasto. Na przedmieściach zlokalizowane jest największe na wyspie lotnisko międzynarodowe. Larnaka stanowi ważny port handlowy i prężny resort turystyczny, ze względu na swoje walory w postaci malowniczego wybrzeża palmowego. Larnaka została założona przez Greków już w XIV w p.n.e. i występowała pod nazwą Kition. Mimo bardzo bogatej historii niewiele z tego okresu można podziwiać do dziś, gdyż miejsce to było boleśnie doświadczane przez trzęsienia ziemi i inne kataklizmy. Ślady dawnej cywilizacji dostrzegalne są jedynie w pozostałościach murów miejskich starożytnego Kitium, które są datowane na XIII w p.n.e. Ważnym zabytkiem jest również marmurowe popiersie Zenona z Kition, filozofa urodzonego w 334 roku p.n.e. i założyciela szkoły stoickiej. Kolejnym zabytkiem jest wykuta w skale kaplica Ayia Phaneromeni , która najprawdopodobniej pochodzi z czasów Fenicjan. Obecnie przypisuje się jej magiczne właściwości, przybywają tu ludzie z silnymi migrenami i ponoć trzykrotne obejście kaplicy i pozostawienie części garderoby gwarantuje uzdrowienie.

Pomiędzy kaplicą a popiersiem leży napełniające się wodą w okresie zimy a wysychające latem jezioro Larnaka, do którego przybywają całe stada flamingów, które też dodają atrakcyjności temu miejscu. Nieopodal brzegu jeziora znajduje się meczet i zarazem relikwia Umm Haram ( Hala Sultan Tekkesi ), poświęcony zastępczej matce proroka Mahometa. Polegając na historycznych doniesieniach to Umm Haram zmarła w tym miejscu w 647 r. n.e. i na jej cześć wzniesiono to sanktuarium. Miejscem kultu jest również Agios Lazaros, kościół prawosławny poświęcony św. Łazarzowi. W 890 roku odnaleziono jego grobowiec , który obecnie mieści się w murach kościoła. Z miejsc historycznych na uwagę zasługuje wzniesiony w 1625 roku przez Turków fort, w którego murach obecnie mieści się muzeum, a wewnętrzny dziedziniec służy latem jako amfiteatr. Atrakcją jest ponadto dawny Akwedukt Kamares, który atrakcyjnie prezentuje się zwłaszcza nocą, ze względu na ciekawe podświetlenie. Jeżeli chodzi o aspekt artystyczny tego miejsca, to znajdują się tu galerie sztuki, teatr a także 60-osobowa orkiestra miejska, która występuje na wszystkich imprezach miejskich i nie tylko.
LARNAKA lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do LARNAKI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WROCŁAW
z: LARNACA
117 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: LARNACA
122 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: LARNACA
141 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: LARNACA
141 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: LARNACA
192 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: LARNACA
216 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: LARNACA
295 zł
już od
zobacz
ATENY
z: LARNACA
353 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: LARNACA
494 zł
już od
zobacz