Tanie Loty do GRAZ

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do GRAZ zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do GRAZ zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do GRAZ nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Graz jest drugim największym austriackim miastem zaraz po Wiedniu, którego liczba mieszkańców wynosi niemal 292,000 tys. Położone jest w południowo-wschodniej części Austrii nad rzeką Murą. Stanowi stolicę federacji Styria. Graz cieszy się głównie sławą miasta studenckiego, gdyż znajduje się tu sześć uniwersytetów. Jest to miejsce z bogatą tradycją, najlepiej zachowaną starówką w Europie, dlatego też znalazło się nie tylko na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale również uzyskało tytuł Kulturalnej Stolicy Europy. Na architekturze miasta piętno odcisnęły wpływy z centralnej Europy, Włoch oraz państw bałkańskich, przez co Stare Miasto obfituje w budynki o bardzo zróżnicowanej , bogatej architekturze, sięgającej od gotyku aż do współczesności.

Spośród tysiąca zabytkowych budynków do najznamienitszych należy Ratusz, Landhaus z epoki renesansu, wzniesiony między 1557 a 1565 rokiem oraz ruiny zamku Schlossberg wraz ze słynną wieżą zegarową Uhrturm, która jest symbolem miasta. Zamek ten wznosi się na wzgórzu o tej samej nazwie, z której rozciąga się malowniczy widok na miasto. Na górę można dojechać kolejką Schlossbergbahn. Jeżeli zaś chodzi o budownictwo sakralne to największą uwagę przyciąga gotycka Katedra Domkirche z cennymi freskami oraz kościoły Stadtpfarrkirche i Mariahilfkirche.

Budynkiem o wyjątkowym charakterze jest zbrojownia Landeszeughaus, która jest największą tego typu na świecie. W Graz znajduje się też najważniejszy przykład stylistyki manierystycznej, którym jest Mauzoleum Ferdynanda II, natomiast budynkiem na wskroś nowoczesnym jest galeria sztuki współczesnej Kunsthaus. W Graz istnieje ogromna liczba muzeów, z których znaczna część poświęcona jest sztuce współczesnej. Najważniejszym Muzeum jest Schloss Eggenberg, które dzieli się na Starą Pinakotekę, Kolekcję Monet, Lapidarium i część archeologiczną. Dociekliwym poleca się odwiedzenie kilku osobliwości muzealnych, do których zaliczyć można muzeum zmysłów (Museum der Wahrnehmung), Muzeum Kryminologii, Muzeum Kluczy i Zamków ( Hanns Schell Collection) czy Muzeum Tramwajów.
GRAZ lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do GRAZ jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BERLIN
z: GRAZ
222 zł
już od
zobacz
HAMBURG
z: GRAZ
425 zł
już od
zobacz
DUSSELDORF
z: GRAZ
530 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: GRAZ
533 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: GRAZ
542 zł
już od
zobacz
POZNAŃ
z: GRAZ
544 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: GRAZ
545 zł
już od
zobacz
KATOWICE
z: GRAZ
549 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: GRAZ
571 zł
już od
zobacz