Tanie Loty do HONG KONGU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do HONG KONGU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do HONG KONGU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do HONG KONGU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Hong Kong jest ogromnym miastem położonym na południowym wybrzeżu Chin w pobliżu delty rzeki Perłowej i Morza Południowochińskiego. Zalicza się do jednego z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Zamieszkiwane jest przez 7 mln ludności, z czego 95% to Chińczycy, 1,5% to Europejczycy, a pozostały odsetek to ludność pochodząca z Filipin czy Indonezji. Tak ogromny obszar podzielony został na 3 regiony, w obrębie których wydzielono 18 dzielnic. Hong Hong jest jednym z czołowych centrów handlowo-finansowych na świecie. Swoje placówki mają tu międzynarodowe organizacje, liczne firmy, banki i inne przedsiębiorstwa. Nazwa Hong Kong w dosłownym tłumaczeniu oznacza pachnącą zatokę. Językiem urzędowym jest tu chiński kantoński, a także angielski. Anglicy w znacznej części przyczynili się do obecnego charakteru miasta, gdyż Hong Kong po wojnie opiumowej był kolonią brytyjską. Często określa się go miejscem, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Znajduje to odzwierciedlenie w obecnym systemie szkolnictwa i architekturze.

Fuzja nowoczesnego Zachodu z tradycyjnymi wierzeniami chińskimi często jest powodem turystycznych wypraw dla pragnących rozszerzyć horyzonty i posmakować odmiennego świata i kultury. Wszystko odbywa się tu zgodnie z zasadami feng-shui, w budynkach rozmieszczone są lustereczka Ba gua, mające na celu rozproszenie złych duchów i energii. Hong Kong przyciąga również smakoszy orientalnej kuchni, można tu skosztować wyśmienitych dim sum, siu mei czy congee. Napojem, który króluje w tym rejonie jest herbata, przyrządzona na wiele sposobów. Architekturę tego kosmopolitycznego miasta cechuje ultranowoczesność i liczne, (bo jest ich aż 7650), drapacze chmur, w których swoje siedziby mają banki i firmy międzynarodowe. Najbardziej charakterystycznym jest siedziba Banku Chin, budynek o wysokości 305m , a najwyższym i jednocześnie trzecim najwyższym na świecie Międzynarodowe Centrum Finansowe górujące niemal 407m nad miastem. Jeżeli zaś chodzi o najstarsze budynki to należy do nich Wieża Zegarowa Tsim Sha Tsui, wybudowana z czerwonej cegły i granitu w 1915 roku. Jest to jeden z punktów orientacyjnych miasta i mieści się w pobliżu molo Tsim Sha Tsui, skąd można wziąć prom z Zatoki Victoria do Wan Chai oraz z centrum na wyspę Hong Kong.

Pragnących maksymalnie poznać tę jakże odmienną kulturę zachęca się do odwiedzenia licznych muzeów, m.in. Muzeum Dziedzictwa Hong Kongu, Muzeum Sztuki, a także Muzeum Nauk Medycznych, Muzeum Nauki czy Centrum Szuk Wizualnych Hong Kongu. Ogromną frajdą zarówno dla młodszych zwiedzających, ale nie tylko będzie wycieczka do parków tematycznych, takich jak Disneyland , Ngong Ping 360 bądź Park Oceaniczny. Na turystów czekają również niespodzianki w postaci licznych świąt i festiwali, z których najpopularniejszym są obchody Chińskiego Nowego Roku, Święto Smoczych Łodzi, Festiwal Lampionów, Festiwale Ching Ming i Cheung Chau Bun oraz Święto Duchów.
HONG KONG lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do HONG KONGU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
SEOUL
z: HONGKONG
1062 zł
już od
zobacz
DUBLIN
z: HONGKONG
1232 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: HONGKONG
1235 zł
już od
zobacz
KUALA LUMPUR
z: HONGKONG
1316 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: HONGKONG
1554 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: HONGKONG
1575 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: HONGKONG
1595 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: HONGKONG
1619 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: HONGKONG
1704 zł
już od
zobacz