Tanie Loty do PEKINU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do PEKINU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do PEKINU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do PEKINU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Pekin jest stolicą najbardziej zaludnionego kraju na świecie. Położone jest w północnej części Chin nad rzekami Yongding i Chaobai. W samym Pekinie mieszka 7 923 500 ludności, natomiast w mieście wydzielonym aż 16 103 000, z czego większość to Chińczycy Han. Jest to drugie największe miasto, zaraz po Szanghaju. Ze względu na ogromne rozmiary tego miasta, podzielono je na 14 dzielnic i 2 powiaty, dzielące się dodatkowo na 273 okręgi miejskie. Pekin jest politycznym, naukowym oraz kulturowym centrum kraju, mieści się tu wiele najważniejszych instytucji. Przed założeniem Chińskiej Republiki Ludowej, Pekin był miejscem panowania dynastii Ming i Qing. Pekin w dosłownym tłumaczeniu oznacza północną stolicę.

To niezwykle bogate kulturowo miasto znajduje swoje początki już w I tysiącleciu p.n.e. Jak można przypuścić miasto zachwyca swoją orientalną architekturą, w której dominują trzy zasadnicze style. Pierwszym jest styl tradycyjny, którego przykład możemy upatrywać w słynnym Placu Tiananmen. Plac ten ma bardzo duży wydźwięk polityczny, był miejscem odbywania się protestów. Jest to nie tylko największy tego typu plac na świecie, ale również jeden z głównych symboli miasta. Prowadzi do niego brama Tianamen, in. Brama Niebiańskiego Spokoju. Plac otaczają znaczące budowle, tj. Wielka Hala Ludowa, Muzeum Chińskiej Historii, Muzeum Chińskiej Rewolucji, a także mauzoleum Mao Zedonga. Jednak absolutnie najważniejszą i obowiązkową pozycją na mapie turystycznych wypraw jest Zakazane Miasto- otoczony murem pałac cesarski dynastii Ming i Qing z XVw. Nowo powstałym symbolem miasta jest Stadion Narodowy Ptasie gniazdo, który był miejscem odbywania się Olimpiady w 2008 roku. Pekin można śmiało określić miastem pałaców, świątyń i parków. Jedną z najważniejszych i najpiękniejszych zarazem świątyń jest świątynia lamaistyczna Yonghegong, a także świątynie Tanzhe, Jetai czy Yunju.

W obrębie miasta miejsc do relaksu nie brakuje, można chociażby udać się do zoo i podziwiać wielkie pandy, czy spacerować po najpiękniejszych parkach Pekinu, tj. Zhongshan, Chaoyang czy Beihai. Warto również odwiedzić dzielnicę Haidian, w której znajdują się ruiny dawnego pałacu letniego, ogród botaniczny z aż 6000 gatunków roślin, a także park o egzotycznej nazwie Pachnące wzgórza, gdzie z najwyższego punktu (557 m n.p.m.) można cieszyć oczy panoramą miasta. Oprócz ruin starego pałacu letniego jest jeszcze Pałac Letni Yiheyuan, należący dawniej do dynastii Qing. Jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Stanowi cały kompleks parkowo-pałacowy położony na Wzgórzu Długowieczności. Jeżeli chodzi o nowoczesną architekturę, to zachwyt wzbudza futurystyczny budynek Teatru Narodowego w Pekinie, którego budowa ukończona została w 2007 roku. Budynek przeznaczony jest na 6500 widzów i wydzielono w nim część operową, teatralną i koncertową. Ponadto otoczony jest sztucznym jeziorem. Jeśli zaś chodzi o jeziora to malowniczym przykładem jest kompleks jezior Shichachai, w obrębie którego znajduje się wiele wartych zobaczenia zabytków oraz przykładów tradycyjnej architektury hutong i siheyuan.
PEKIN lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do PEKINU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
BUDAPESZT
z: PEKIN
1636 zł
już od
zobacz
SZTOKHOLM
z: PEKIN
1759 zł
już od
zobacz
GDAŃSK
z: PEKIN
1893 zł
już od
zobacz
PRAGA
z: PEKIN
1915 zł
już od
zobacz
KRAKÓW
z: PEKIN
1935 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: PEKIN
1972 zł
już od
zobacz
WROCŁAW
z: PEKIN
2135 zł
już od
zobacz
WARSZAWA
z: PEKIN
2644 zł
już od
zobacz