Lotnisko Pekin Capital International Airport

Lotnisko Pekin Capital International Airport
Beijing Capital International Airport,
Airport Road,
Chaoyang District,
Beijing 100621,
China
Tel.: +86 (010) 6454 1100

Lokalizacja:

Miedzynarodowe port lotniczy Beijing Capital International Airport położony jest 32 km na północny wschód od centrum Pekinu, w enklawie Chaoyang District, która jest otoczona przez wiejski dystrykt Shunyi.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska prowadzą 4 bardzo dobrze oznakowane drogi. Dwie z nich (Airport Expressway) łączą bezpośrednio północno-wschodnią część Pekinu z lotniskiem. Pozostałe dwie łączą natomiast lotnisko z pobliską autostradą. Orientacyjny czas przejazdu z centrum Pekinu na lotnisko Beijing Capital International Airport wynosi okolo 35 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się odpowiednio przy terminalu 1 przed wejściem nr 3-5, przy terminalu 2 przed wejściem nr 3-7. Podróż do centrum miasta może zajmować od 30 do 45 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje się przed Hala Przylotów. 6 różnych linii łączy lotnisko z różnymi punktami w Pekinie: Xidan, Gongzhufen, Fangzhuang, Beijing Railway Station, Zhongguancun i Nanyuan (prywatne lotnisko). Autobusy zatrzymują się też przy głównych hotelach. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie głównej lotniska.

Kolej: Na lotnisku w Pekinie do dyspozycji pasażerów jest również metro Airport Express Line, które kursuje w godzinach 06:35-23:10. Metro to zatrzymuje się na 4 stacjach: Dongzhimen, Sanyuanqiao, T3 i T2. Bilet w jedną stronę kosztuje 25 CNY, a podróż zajmuje 16-20 minut.

Parkingi:

Na lotnisku Beijing Capital International Airport dostępne jest 7000 miejsc parkingowych na szesciopoziomowym parkingu. Parkingi te posiadają wszelkie możliwe udogodnienia. Pasażerowie mogą skorzystać z parkingów krótkoterminowych i długoterminowych. Więcej informacji dostepne na stronie internetowej lotniska.

Wynajem samochodów:

Biura wypożyczalni samochodów znajdują się w hali przylotów. Jazda samochodem w Chinach wymaga posiadania chińskiego prawa jazdy, w związku z tym lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów, ale tylko z kierowcą. Wiecej informacji można znaleźć na stronie www.avischina.com.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w Hali Przylotów i jest czynny od godziny 08:30 aż do ostatnich lotów. Więcej informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +86 (0) 10 645 411 00.