Tanie Loty do ALBANII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do ALBANII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do ALBANII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do ALBANII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do ALBANII ALBANIA
Albania - kraj przeważająco górzysty położony w południowo-wschodniej Europie o całkowitej powierzchni 28 748 km2, liczące 3,2 milona mieszkańców. Stolicą kraju, a zarazem największym miastem jest Tirana (602 000 mieszkańców). Językiem urzędowym jest albański, a obowiązującą walutą - Lek, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza pieniądz.

Albania jest członkiem Organizacji Konfernecji Islamskiej, ONZ, NATO, CEFTA, a także BSEC. W kraju panuje klimat śródziemnomorski. Kraj graniczy z następującymi państwami: Grecją, Macedonią, Kosowem oraz Czarnogórą. Ma również dostęp do Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego. Najwyższy szczyt w Albanii to Mali i Korabit (Maja e Korabit - 2764 m n.p.m.) w Górach Korab. Najdłuższa rzeka to Drin (285 km). Albania jest z pewnością nietuzinkowym krajem, który dzięki swoim zróżnicowanym krajobrazom oraz niezliczoną ilością zabytków oferuje niezapomniane doznania. Starożytne miasto Butrinti położone między Morzem Jońskim a Jeziorem Butrinti oraz miasto Kruje w pobliżu stolicy jest jednym z głównych celów zapalonych turystów.

Albania przyciąga również swoimi przepięknymi piaszczystymi i kamienistymi plażami, usytuowanymi w zachodniej części Albanii. Albania posiada 14 Parków Narodowych. Warty zwiedzenia jest przede wszystkim Park Narodowy Prespa, urzekający turystów z każdego zakątka świata swym pięknem oraz niezliczoną ilością niespotykanych gatunków zwierząt i roślin.
Nasza oferta biletów lotniczych do ALBANII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.