Tanie Loty do AZERBEJDŻANU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do AZERBEJDŻANU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do AZERBEJDŻANU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do AZERBEJDŻANU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do AZERBEJDŻANU AZERBEJDŻAN
Azerbejdżan to państwo położone w Azji o powierzchni całkowitej 86 600 km2, w której znajdują się liczne pokłady ropy naftowej, miedzi oraz soli. Ilość mieszkańców wynosi 9 000 000. Stolicą kraju jest Baku (2 039 700 mieszkańców), która leży na wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Językiem urzędowym jest język azerski (azerbejdżański). Waluta obowiązująca w Azerbejdżanie to Manat azerski. Klimat panujący w kraju to klimat podzwrotnikowy suchy, przechodzący w niektórych rejonach na klimat podzwrotnikowy wilgotny.

Azerbejdżan leży nad Morzem Kaspijskim i sasiaduje z: Rosją, Gruzją, Armenią, Iranem i Turcją. Azerbejdżan jest państwem, które oferuje liczne i bardzo zróżnicowane krajobrazy. Występuje tutaj 8 parków narodowych oraz 11 państwowych rezerwatów przyrody. Azerbejdżan słynie również ze swojej kuchni. Będąc w kraju należy posmakować zróżnicowanych i ciekawych smaków tego rejonu. Do najbardziej znanych i lubianych dań należy zupa Piti i Dovga, główne dania to przede wszystkim Dolma oraz Plov. Znany napój orzeźwiający to Şerbet.

Będąc w stolicy kraju warto pamiętać o licznych zabytkach i miejscach godnych zwiedzenia. Są to między innymi: stare miasto (XII-XIV), Baszta Dziewicza, minerat Synyk Kała oraz liczne meczty i muzea. Baku jest również miastem tetniącym życiem nocnym. Kto pragnie spędzić swój urlop w nocnych klubach, kawiarniach czy restauracjach, powinien zawitać do Baku. Azerbejdżan jest odpowiednim miejscem dla miłośników górskich klimatów ponieważ posiada zatykające dech w piersi góry, między innymi Masyw Wielkiego Kaukazu.
Nasza oferta biletów lotniczych do AZERBEJDŻANU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.