Tanie Loty do BELGII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BELGII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BELGII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BELGII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do BELGII BELGIA
Belgia to państwo położone w Europie zachodniej nad Morzem Północnym o całkowitej powierzchni 30 528 km2. Ilość mieszkańców wynosi 10 666 866. Stolicą kraju, położoną nad rzeką Senne, jest Bruksela, która zarazem jest stolicą Unii Europejskiej. Językiem urzędowym jest język francuski, niderlandzki i niemiecki. Waluta obowiązująca w kraju to Euro. Klimat panujący w Belgii to klimat umiarkowany ciepły. Belgia sąsiaduje z Francją, Luksemburgiem, Niemcami oraz Holandią. Najwyższy szczyt w kraju to Signal de Botrange (694,24 m). Turystyka odgrywa w kraju znaczącą rolę.

W kraju znajduje się ogromna ilość zabytków, które widnieją na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Zaliczamy do nich między innymi zabytkowe centrum Brugii, La Grand-Palace w Brukseli, Domy beginek (béguinages) we Flandrii. To tylko nieliczne z wielu zabytków, jakie warto zobaczyć. W stolicy, owianej ciekawą historią, wartym zobaczenia jest wspomniany już Grand Palace, gdzie znajduje się wiele pięknych kamienic oraz pochodzący z XV wieku ratusz Hôtel de Ville. Będąc w Brukseli należy koniecznie uczestniczyć w wieczornych pokazach son-et-lumiére (światło i dźwięk). Warto zwiedzić katedrę św. Michała, gotycki kościół (Notre Dame du Sablon) oraz Królewskie Muzeum Sztuki Dawnej (Musée Royale d'Art Ancien).

Najwyższa wieża w Belgii znajduje się w stuletnim mieście Bruggia, która przyciąga swoją bogatą historią turystów z każdego zakątka świata. Najważniejsze zabytki, jakie kryje to miasto to między innymi: Kościół Najświętszej Maryi Panny oraz dwunastowieczna Bazylika Świętej Krwi. W Belgii odbywa się również doroczny wyścig kelnerów. Kraj jest europejską stolicą komiksu. Belgia jest również miejscem, gdzie można wypocząć na pięknych piaszczystych plażach, przede wszystkim Blankenberge, w którym znajduje się również światowej sławy kasyno.
Nasza oferta biletów lotniczych do BELGII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.