Tanie Loty do BOŚNI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do BOŚNI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do BOŚNI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do BOŚNI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do BOŚNI BOŚNIA I HERCEGOWINA
Bośnia i Hercegowina to państwo położone w połudiowo-wschodniej Europie o całkowitej powierzchni 51 129 km2. Liczba mieszkańców wynosi 4 552 000. Stolicą kraju jest Sarajewo (304 065 mieszkańców). Językiem urzędowym jest język bośniacki, chorwacki i serbski. Walutą kraju jest Marka zamienna. Klimat panujący w państwie to klimat zróżnicowany, od śródziemnomorskiego po klimat umiarkowany kontynentalny. Kraj sąsiaduje z Chorwacją, Serbią i Czarnogórą. Posiada ograniczony dostęp do Morza Adriatyckiego.

W więszości kraju występują tereny górzyste. Najwyższy punkt w Bośni i Hercegowinie to Maglić (2386 m.n.p.m.), położony w Górach Dynarskich. W kraju występują dwa parki narodowe, tj. Park Narodowy Sutjeska, będący zarazem najstarszym parkiem narodowym w kraju oraz Park Narodowy Kozara. Malownicze Wodospady Kravica znajdujące się w pobliżu miasta Mostar, są kolejną atrakcją przyrodniczą, jaką warto odwiedzić. Ukryte w gęstych lasach, zapewniają przyjezdnym chwilę wytchnienia w upalne dni lata. Oprócz przepięknych krajobrazów Bośnia i Hercegowina, państwo nad którym unosi się duch historyczny, ma do zaoferowania niezliczoną ilość zabytków. Sama stolica kraju wymaga bowiem kilkudniowego zwiedzania. Będąc w Sarajewie należy poczuć niezwykły klimat, jaki panuje na Starym Mieście, dzielnicy, która jest najstarszą i najważniejszą częścią miasta.

Znajduje się tam między innymi Begova dyamija, zabytkowy meczet, jeden z najstarszych i największych meczetów w kraju. Stolica państwa oferuje również ogromną ilość wydarzeń kulturalnych, jak na przykład coroczny Sarajewo Film Festival, jeden z największych festiwali filmowych w Europie. Dla smakoszy Bośnia i Hercegovina ma do zaoferowania čevape, placek z grillowanym mięsem, oraz burek, pita z różnego rodzaju nadzieniem (serowym lub mięsnym).
Nasza oferta biletów lotniczych do BOŚNI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.