Tanie Loty do PERU

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do PERU zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do PERU zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do PERU nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do PERU PERU
Peru to pańswto położone w Ameryce Południowej o całkowitej powierzchni 1 285 220 km2. Liczba mieszkańców Peru wynosi 29 546 963. Stolicą Peru jest Lima. Językiem urzędowym jest język hiszpański, keczua oraz ajmara. Waluta obowiązująca w kraju to Sol. Peru sąsiaduje z Ekwadorem, Kolumbią, Brazylią, Boliwią, Chile oraz Oceanem Spokojnym. Klimat panujący w Peru to klimat równikowy i podrównikowy. W Peru znajduje się drugie pod względem wielkości w Ameryce Południwej jezioro Titicaca (8 288 km2).

Krajobraz Peru jest bardzo zróżnicowany. Peru podzielone jest na trzy krainy: Costa, w której królują wybrzeża, Sierra, teren gór oraz Selva, którą reprezentuje dzika dżungla. Peru jest krajem, który zadowoli każdego swoimi atrakcjami turystycznymi. Miłośnicy zabytków zdecydowanie nie będą się tu nudzić. Godnym polecenia jest miasto Cuzco, w którym należy obowiązkowo zwiedzić: pałac władcy Inków, Ccsana, Dom Dziewic Słońca Acllas oraz pałac Huayna Capaca Amarucancha. Będąc w okolicy Cuzco, należy zobaczyć bardzo dobrze zachowane miasto Inków, słynne Machu Picchu, znajdujące się ponad 2000 m.n.p.m. na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich.

Kolejnym zabytkiem w pobliżu miasta Cuzco jest budowla Tambomachay. Legenda głosi, że w Tambomachach płynie woda o właściwościach leczniczych. Należy pamiętać również o olbrzymiej świątynii Wirakoczy oraz słynnych na całym świecie Rysunkach z Nasca, przypominające kształtem zwierzęta. Będąc w Peru nie wolno zapomnieć o miejscowości Chavín de Huantar, która od roku 1985 znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Peru to kraj pięknej i zróżnicowanej przyrody oraz licznych miejsc owianych tajemnicą.
Nasza oferta biletów lotniczych do PERU jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.