Tanie Loty do RUMUNII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do RUMUNII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do RUMUNII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do RUMUNII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do RUMUNII RUMUNIA
Rumunia to państwo położone w południowo-wschodniej Europie. Całkowita powierzchnia Rumunii wynosi 238 391 km2. Liczba mieszkańców Rumunii natomiast to 21 498 616. Stolicą Rumunii jest Bukareszt (1 944 367 mieszkańców). Język urzędowy to język rumuński. Walutą obowiązującą w Rumunii jest Lej. Klimat panujący w Rumuni to klimat umiarkowany kontynentalny. Rumunia sąsiaduje z Serbią, Bułgarią, Węgrami, Ukrainą, Mołdawią oraz Morzem Czarnym. Najwyższym punktem w Rumunii jest Moldoveanu (2.544 m), położony w Górach Fogaraskich.

Rumunia posiada bardzo atrakcyjną ofertę turystyczną, oferując wypoczynek podczas zwiedzania niezliczonej ilości tajemniczych zamków, położonych w malowniczych zakątkach kraju. Swoją podróż po Rumunii należy rozpocząć od Bukowiny południowej. W rejonie tym znajdują się wspaniałe Góry Karpaty, z których rozpościerają się krajobrazy, zatykające dech w piersiach, zabytkowe cerkwie oraz klasztory, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, do których można zaliczyć między innymi: Cerkiew św. Jana Chrzciciela w Arbore, Monastyr Moldoviţa, Monastyr Voroneţ oraz Monastyr Humor. Oprócz zabytkowych budowli szczególną uwagę przyciąga niesamowita fauna i flora tego rejonu.

Będąc w Bukareszcie, mieście ukształtowanym przez różnorodną architekturę, obowiązkowymi celami turystycznymi powinny stać się przede wszystkim: Łuk Triumfalny, Dom Ludu Casa Poporului, Plac Rewolucji, Pałac Królewski, Ateneum Rumuńskie oraz Stary Dwór Książęcy. Oprócz licznych zabytków w Bukareszcie można także wypocząć w parkach, do których należy między innymi największy i najstarszy park w mieście, zwany Ogrodami Cişmigiu. W Maramuresz, kolejnym miastem godnym poznania, można wniknąć i zapoznać się z kulturą miejscowej ludności, która słynie ze swoich pięknych strojów ludowych. Rumunia cieszy się również ogromną popularnością wśród turystów, dzięki swoim atrakcyjnym plażom, położonym nad Morzem Czarnym.
Nasza oferta biletów lotniczych do RUMUNII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.