Tanie Loty do SZWECJI

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do SZWECJI zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do SZWECJI zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do SZWECJI nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do SZWECJI SZWECJA
Szwecja to państwo położone w Europie Północnej o całkowitej powierzchni 450 295 km2. Liczba mieszkańców Szwecji wynosi 9 340 682. Stolicą Szwecji jest Sztokholm (829 417 mieszkańców). Język urzędowy to język szwedzki. Waluta obowiązująca w Szwecji to Korona szwedzka. Klimat panuący w Szwecji to klimat umiarkowany. Szwecja sąsiaduje z Finlandią i Norwegią oraz ma dostęp do Morza Bałtyckiego.

Najwyższy punkt w Szwecji to Kebnekaise (2 104 m), położony w Górach Skandynawskich. Szwecja jest krajem atrakcyjnym turystycznie. Posiada góry, morze oraz szereg pięknych miast z zabytkami, godnymi zwiedzenia. Rozpoczynając swoją wyprawę po Szwecji od Sztokholmu, należy pamiętać przede wszystkim o wspaniałym Kungliga Slottet, pałacu królewskim (XVII-XVIII wiek), kościele św. Mikołaja ze słynnymi dziełami sztuki (między innymi: rzeźba Bernta Notkego, Święty Jerzy ze smokiem). W Sztokholmie wartym uwagi jest również Dom Rycerstwa, okręt wojenny Vasa oraz skansen i ogród zoologiczny. Będąc w Uppsali, należy przyjrzeć się tajemniczym kamieniom runicznym, pochodzącym z XI wieku, w mieście Klamar natomiast warto zwiedzić wspaniały Zamek Klamarski z końca XIII wikeu.

Kto pragnie przeżyć niezapomnianą przygodę na łonie pięknej niezmąconej przez człowieka natury oraz odpocząć od zgiełku miast, powinien wybrac się do Pólnocnej Szwecji, gdzie trudno spotkać drugiego człowieka, a jedyne co nam towarzyszy, to otwarta przestrzeń, piękne góry oraz czyste powietrze. Będąc w Szwecji warto również udać się chociażby w jednodniową podróż na wyspę, Olandia, gdzie bez końca można obserwować różnorodne gatunki ptaków oraz na wyspę Gotlandia, posiadające piękne plaże.
Nasza oferta biletów lotniczych do SZWECJI jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.