Lotnisko Istambuł Ataturk International Airport

Lotnisko Istambuł Ataturk International Airport
Istanbul Atatürk International Airport
34149 Yeşilköy,
Istanbul,
Turkey
Tel.: +90 212 465 5555
Fax: +90 212 465 5050

Lokalizacja:

Lotnisko Istanbul Atatürk International Airport znajduje się w mieście Yeşilköy, 28 kilometrów na zachód od centrum Istambułu.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Jadąc z centrum Istambułu na lotnisko należy kierowac się drogą ekspresową E-5 bądź drogą O1/O2, obydwie drogi są dobrze oznakowane.

Transport publiczny:

Taxi: Przed terminalem głównym lotniska znajduje sie postój taksówek.
Cennik:
- opłata początkowa: 2.50 TL (lit turecki)
- opłata za kilometr: 1.20 TL
Przy czym ceny mogą się różnic w zależnosci od pory dnia.
Autobusy: Do centrum Istambułu można dotrzeć korzystając z autobusów firmy Havas. Odjeżdżają one co 30 minut sprzed hal przylotów obu terminali. Czas podróży może wynieś od 50 minut do 1 godziny, w zależności od natężenia ruchu.
Z tego lotniska odjeżdzaja również autobusy Shuttle, które łączą lotnisko z centrum miasta (dojazd: około 30-45 minut) i z Międzynarodowym Lotniskiem Sabiha Gökçen (dojazd: około 60-70 minut).

Kolej: Kolejka metro (Light Rail Service) kursuje pomiędzy lotniskiem, a Aksaray i zatrzymuje się na następujących stacjach: Aksaray, Emniyet, Ulubatlı, Bayrampaşa, Sağmalcılar, Kartaltepe, Otogar, Esenler, Terazidere, Davutpaşa, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yenibosna, DTM CNR-EXPO i Lotnisko. Podróż z lotniska do Aksaray trwa 30-35 minut. Więcej informacji dostępne na stronie: www.iett.gov.tr

Parkingi:

Na lotnisku znajduje się parking długo i krótkoterminowy, który moze pomiescić ponad 7000 samochodów. Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej lotniska.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umozliwia wypożyczenie samochodów następujących firm: Airport VIP
Alamo-Esengül, Avias, Avis, Budget, Decar, EuroPark, Europcar, Hertz, Nationel-Alama, PrimeVale, Sixt, Ülger, World.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniksowej znajduje się na obu terminalach. Personel oprócz informacji o lotnisku może także pomóc zarezerwować pokój w hotelu.