Lotnisko Rio de Janeiro Galeao

Lotnisko Rio de Janeiro Galeao
Rio de Janeiro-Galeão - Antonio Carlos Jobim International Airport
Av 20 de Janeiro S/No,
Predio da Uac,
1 Andar, Ilha do Governador,
CEP 21942-900 Rio de Janeiro,
Brasil
Tel.: +55 (21) 3398-5050

Lokalizacja:

Port lotniczy Rio de Janeiro-Galeão (2 terminale) położony jest 20 km na północ od Rio de Janeiro. Jest jednym z największych portów lotniczych w Brazylii.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum Rio de Janeiro na lotnisko można dojechać dwiema głównymi drogami - Linha Vermelha i Avenida Brasil. Orientacyjny czas podróży wynosi 20 minut.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Należy pamiętać o wcześniejszym wykupieniu vocherow na przejazd w punkcie Rio de Janeiro State Tourism Authority.

Autobusy: Sprzed lotniska regularnie odjeżdżają autobusy, które zatrzymują się przy głównych hotelach i plażach. Orientacyjny czas podróży wynosi 45 minut.

Parkingi:

Do dyspozycji pasażerów jest parking krótko i długoterminowy, który znajduje się niedaleko terminalu. Dostępny jest także parking z zadaszeniem.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku dostępne są wypożyczalnie aut m.in. następujących firm: Avis, Hertz i National.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacji lotniskowej Infraero znajdują się na drugim piętrze w Terminalu 1, a także w Terminalu 2 na piętrze Odlotów. Skomputeryzowane informacje dostępne są na ekranach w Terminalu 2. Do dyspozycji pasażerów jest takze punkt informacji turystycznej.