Lotnisko Sao Paulo Guarulhos International Airport

Lotnisko Sao Paulo Guarulhos International Airport
Sao Paulo Guarulhos International Airport
PO Box 3061,
Guarulhos, São Paulo,
Brazil
Tel.: +55 (0)11 6445 2945
Fax: +55(0)11 6488 8476

Lokalizacja:

Port lotniczy Sao Paulo-Guarulhos International Airport położony jest w dzielincy Cumbica miasta Guarulhos około 30 km na północny wschód od centrum Sao Paolo. Pod względem liczby przewiezionych pasażerów jest największym międzynarodowym portem lotniczym Brazylii. Lotnisko to posiada dwa terminale, które położone są w bliskiej odległość od siebie w związku z tym między nimi można poruszać się pieszo.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać z centrum Sao Paulo na lotnisko należy wybrać jedna z głównych dróg: Ayrton Senna lub Presidente Dutra i następnie podążać za znakami drogowymi prowadzącymi na lotnisko. Orientacyjny czas podróży wynosi od 30 do 50 minut w zalezności od natężenia ruchu.

Transport publiczny:

Taxi: Postój taksówek znajduje się zarówno przy terminalu pierwszym jak i drugim. Taksówkę można zamówić i zapłacić za nią z góry w hali przylotów obu terminali. Koszt podróży z lotniska do centrum Sao Paulo powinien wynieść około 60 PLN.
Autobusy: Do dyspozycji pasażerów są autobusy lotniskowe, które oferują transport na lotnisko Congonhas Domestic Airport i do centrum Sao Paulo. Można także skorzystać z autobusów komunikacji publicznej. Podróż tym środkiem transportu pochłania najmniej pieniędzy, ale najwięcej czasu i wymaga dobrego orientowania się w terenie. Bilety na te autobusy należy zakupić uprzednio w kasie biletowej, która znajduje się w hali przylotów.

Parkingi:

Na lotnisku znajduje się parking krótkoterminowy jak i długoterminowy. Położony jest przed lotniskiem. Parking ten może pomieścić łącznie 3000 samochodów osobowych. Opłata parkingowa wynosi odpowiednio: 1 godzina postoju około 8 BRL (real brazylijski), 4 godziny postoju około 14 BRL, zaś całodniowy postój kosztuje 32 BRL.

Wynajem samochodów:

W hali przylotów znajdują się biura firm oferujące wynajem samochodów. Do dyspozycji pasażerów są m.in. nast. firmy: Avis, Budget, Hertz i Thrifty. Można także skorzystać z lokalnych wypożyczalni.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali odlotów. Można tam uzyskać informacje na temat lotniska i godzin odlotów. Zaś w hali przylotów można znaleźć punkt informacji turystycznej. Wszelkie informacje dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +55 (011) 6445 2945.