Lotnisko Brasilia International Airport

Lotnisko Brasilia International Airport
Brasilia International Airport - Presidente Juscelino Kubitschek
Brasília - Distrito Federal (DF)
Brasilia, Brazil
Tel: +55 (0)61 364 9000
Fax: +55 (0)61 3312 3013
email: brasilia@infraero.gov.br

Lokalizacja:

Port lotniczy Brasilia International Airport - Presidente Juscelino Kubitschek położony jest w odległości około 19 km na południe od Brasylii. Jest to jedno z najnowocześniejszych i największych lotnisk Brazylii, może ono przyjąć rocznie ponad 9 mln pasażerów. Lotnisko to składa się z dwóch terminali, pomiędzy którymi regularnie kursują autobusy.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Aby dojechać z centrum Brasili na lotnisko Brasilia International Airport, należy kierować się na południowy wschód, drogą Estr. Epia. Lotnisko znajduje się przy drodze Estr. Parque Dom Bosco. Orientacyjny czas dojazdu do lotniska wynosi około 24 min.

Transport publiczny:

Taxi: Taksówki są do dyspozycji pasażerów przez 24 h na dobę. Postój taksówek znajduje się przed terminalem, można także zamówić i zapłacić za nie z góry w hali przylotów obu terminali. Podróży taksówką do centrum miasta zajmuje około 15 minut, jest to najszybszy i najproszty spoób, aby dostać się z lotniska do Brasili.

Autobusy: Przystanek autobusowy znajduje sie tuż przed budynkiem terminala głównego. Dostępne są autobusy miejskie, na które bilet należy kupić wcześniej w hali przylotów, oraz minibusy oferujące transport do centrum miasta. Autobus miejski linii nr 102 kursuje między lotniskiem, a głównym dworcem autobusowym, który znajduje się w centrum Brasili. Orientacyjny czas podróży wynosi około 30 minut. Minibusy także kursuja do dworca autobusego, a z tamtąd można przesiąść się na inne autobusy, którymi można dojechać w dalsze zakątki Brasili.

Parkingi:

Na lotnisku znajduje się parking krótkoterminowy i długoterminowy, może on pomieścić około 800 samochodów osobowych. Parking ten położony jest w niedalekiej odległości od lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów nastepujacych firm: Disbrave, Hertz, Interlocadora, Localiza, Locarauto i Unidas.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się w hali odlotów. Można tam otrzymać ulotki i broszury informacyjne na temat Brasilii.