Lotnisko Noi Bai Hanoi International Airport

Lotnisko Noi Bai Hanoi International Airport
Noi Bai International Airport
NASCO, Soc Son District
Hanoi, 10.000
Vietnam
Tel.: +84 (0)4 8271513

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Noi Bai jest największym lotniskiem w północnym Wietnamie i jednym z trzech międzynarodowych lotnisk w Wietnamie. Lotnisko Noi Bai znajduje się 45 km na północ od centrum Hanoi.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Wyjeżdżając z lotniska należy kierować się na zachód w stronę drogi 131 i po przejechaniu 1,7 km należy ostro skręcić w lewo w drogę 131. Następnie należy skręcić w lewo w drogę nr 2 i wjechać w pierwszą w prawo w kierunku Bac Thăng Long - Noi Bài i kontynuować tą drogą przez około 10km, a następnie kontynuować wzdłuż Cau Thăng Long przez 3,7 km. Po przejechaniu przez most kontynuuj wzdłuż Pham Văn Đong aż do skrzyżowania z Cau Giay i skręć w Cau Giay, a potem dalej wzdłuż Kim Ma.

Transport publiczny:

Autobus:
Przy lotnisku znajdują się liczne autobusy. Autobusy linii nr 7 i 17 kursują z lotniska Noi Bai do centrum Hanoi. Przystanek autobusowy tych dwóch linii znajduje się na prawo od wyjścia z terminala. Podróż autobusem do Hanoi kosztuje 5,000 VND (0,3 dolarów) i trwa około 1 godzinę. Autobusy odjeżdżają co 15-20 minut od 5:00 do 22:00.
Linia autobusowa nr 7 obsługuje trasę z lotniska na dworzec autobusowy w Kim Ma, natomiast autobus nr 17 odjeżdża z lotniska na dworzec autobusowy w Long Bien.

Taxi:
Postoje taksówek znajdują się na zewnątrz hali przylotów. Przejazd taksówką do Hanoi kosztuje od 160,000 VND (10 dolarów) do 190,000 VND (12 dolarów). Kurs taksówką do centrum miasta Hanoi zajmuje około 30 minut.

Minibus:
Minibusy na lotnisku przewożą pasażerów bezpośrednio do ich hoteli w Hanoi. Koszt przejazdu minibusem w 1 stronę kosztuje 32,000 VND (2 dolary) dla obcokrajowców. Minibusy jadące w kierunku lotniska wyjeżdżają z postoju znajdującego się naprzeciwko biura linii lotniczych Vietnam Airlines na Quang Trung w centrum Hanoi.

Pociąg:
Na lotnisko nie kursują żadne pociągi.

Parkingi:

Na lotnisku są długo i krótkoterminowe parkingi.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się biura wynajmu samochodów firm: Benz. Alamo, Avis, Europcar, Hertz oraz Sixt (samochody marek: Ford, Huyndai, Toyota, Mercedes)