Lotnisko Cam Ranh International Airport

Lotnisko Cam Ranh International Airport
Cam Ranh, Wietnam
Tel.: +84 4 877 2241
Fax: +84 4 827 1933

Lokalizacja:

Lotnisko jest położone 30 km na południe od miasta Nha Trang, które znajduje się na północy kraju. Położone jest na półwyspie niedaleko miasta Cam Ranh. Lotnisko posiada jeden terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do portu lotniczego z Nha Trang – od północy i z Cam Rhan – z południa można dojechać główną drogą nr 1 – national Highway (Hung Vuong) a także jedyną drogą, prowadzącą na półwysep, biegnącą wzdłuż wybrzeża - Pacific Coast Highway (Nguyen Tat Thanh).

Transport publiczny:

Przy lotnisku znajduje się postój taksówek. Dostępne są taksówki 4- i 7-osobowe. Podróż do Nha Trang trwa do 45 min. Ustalona jest stała opłata za przejazd (wybrane korporacje taksówek – np. Mai Linh) do Nha Trang – podróż zgodnie z licznikiem jest droższa. Należy upewnić się co do ceny za kurs, przed rozpoczęciem trasy. Miejsce rezerwacji taksówek i zakupu biletów, znajduje się przy drzwiach wyjściowych. Podróż autobusem jest tańsza niż taksówką. Autobusy oczekują na pasażerów, zgodnie z przylotami samolotów i dowożą do Nha Trang, na przystanek znajdujący się w miejscu starego lotniska. Stamtąd należy wziąć taksówkę.

Parkingi:

Obecnie, przy lotnisku, nie ma miejsc parkingowych dla samochodów ale planowana jest rozbudowa w tym zakresie.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku nie ma wypożyczalni samochodów.

Informacja lotniskowa:

Kontakt z lotniskiem pod numerem telefonu +84 4 877 2241 i faksu +84 4 827 1933.