Lotnisko Ho Chi Minh Tan Son Nhat International Airport

Lotnisko Ho Chi Minh Tan Son Nhat International Airport
Tan Son Nhat International Airport
Southern Airport Service Company
Tan Binh District
Ho Chi Minh City (dawny Sajgon)
Vietnam
Tel.: +84 (0)8 845 6654

Lokalizacja:

Lotnisko Tan Son Nhat znajduje się 6 km na północ od centrum miasta Ho Chi Minh (dawny Sajgon) i jest największym z trzech międzynarodowych portów lotniczych w Wietnamie. Lotnisko posiada jeden terminal międzynarodowy (Termianal 2) i jeden krajowy (Termianal 1).

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Wyjeżdżając z centrum Ho Chi Minh City należy wjechać w ulicę Nam Ky Khoi Nghia Road i jechać tak długo aż przejdzie ona w ulicę Nguyen Van Troi Road. Następnie należy kontynuować drogą Nguyen Van Troi Road podążając za znakami na lotnisko.

Transport publiczny:

Autobus:
Z lotniska do miasta kursują 2 linie autobusowe: 147 i 152 (koszt to około 3,000 VND). Autobusy jeżdżą tylko do godziny 18:00. Jeżeli przed wyjściem z międzynarodowego terminala przylotów nie będzie żadnych autobusów należy udać się przed krajowy terminal przylotów. Za bagaż płaci się od 3,000 VND do 14, 000 VND za 2 duże sztuki bagażu.

Taxi:
Postój taksówek znajduje się na zewnątrz hali przylotów. Podróż taksówką do miasta to około 30 minut. Przejazd do centrum miasta Ho Chi Minh kosztuje od 120,000 do 150,000 VND. Na lotnisku można znaleźć taksówki firm Sasco, Vinasun, Mai Linh. Przed wejściem do taksówki należy upewnić się czy taksówkarz włączył licznik. Koszt dojazdu z portu lotniczego do Ben Thanh Market powinien wynieść około 75,000 VND.

Parkingi:

Port lotniczy Tan Son Nhat dysponuje parkingami krótko i długoterminowymi.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wypożyczyć samochody firm: Alamo, Avis, Europcar, Hertz oraz Sixt