Lotnisko Kanton Baiyun International Airport

Lotnisko Kanton Baiyun International Airport
Airport Integrated Office Building, South Area, Guangzhou 510470, Guangdong, Chińska Republika Ludowa
Tel. +86 20 86124518

Lokalizacja:

Baiyun International Airport jest jednym z dwóch i największym lotniskiem w Kantonie. Znajduje się 28 km od centrum miasta.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Do lotniska można dojechać okalającą je obwodnicą – zarówno z Hongkongu (drogą G107) jak i od wschodniej i południowej strony Kantonu (drogami G324 i G325).

Transport publiczny:

Lotnisko znajduje się w mieście, więc dojazd do niego jest możliwy dzięki środkom komunikacji miejskiej tj. metrem, autobusem i taxi. Bezpośrednio z lotniska do centrum można dojechać metrem - linią nr 3. Komunikacja autobusowa w samym Kantonie obejmuje linie ekspresowe oraz autobusy, które kursują z dużą częstotliwością. Oprócz tego istnieje tzw. Airport Intercity Bus – czyli linie autobusowe z sąsiednich miast prowincji. Przystanki zlokalizowane są tuż przy hali odlotów i przylotów. Przy hali Terminala Głównego dostępne są taksówki, które dowożą podróżnych do miasta i dworca kolejowego. Można skorzystać także z luksusowych limuzyn, dowożących gości do hoteli.

Parkingi:

Na lotnisku dostępne są dwa duże parkingi, zarówno zadaszone jak i odkryte, na których jest możliwość pozostawienia samochodu na długi postój. Udogodnieniem są także mniejsze parkingi dla VIP-ów.

Wynajem samochodów:

Na terenie lotniska jest kilka punktów wypożyczalni samochodów. Rezerwacji samochodu można dokonać on-line lub telefonicznie, także z hotelu, w którym przebywają podróżni oraz korzystając z wypożyczalni w centrum miasta.

Informacja lotniskowa:

W budynku terminalu jest kilka punktów informacji – na pierwszym i trzecim piętrze. Informacje o lotach można uzyskać pod numerem tel.: +86 20 36066999.