Lotnisko Calgary International Airport

Lotnisko Calgary International Airport
2000 Airport Road NE, Calgary, Alberta, T2E 6W5, KANADA
Tel.: +1 1 403 7351200
Fax: +1 1 403 7351281
e-mail: airport@agt.net

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się 17 km na północny wschód od centrum Calgary, w stanie Alberta w Kanadzie. Lotnisko posiada 1 terminal.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do lotniska z centrum zapewnia autostrada nr 2 – Queen Elizabeth.

Transport publiczny:

Taxi: Przy hali przylotów znajduje się postój taksówek. Opłaty za przejazd pobierane są na podstawie licznika. Rekomendowanym przewoźnikiem jest Associated Cab – tel.: +1 1 403 2991111. Samochody są pięcioosobowe oraz vany a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autobus: Transport publiczny w mieście Calgary i kursy dalekobieżne oferują: Sundog Tour Company, Banff Airporter, Brewster, Kanada Greyhound. Do centrum miasta z lotniska odjeżdża linia Calgary Transit nr 57.

Parkingi:

Lotnisko oferuje miejsca parkingowe dla samochodów. Parking krótkoterminowy i miejsce krótkiego postoju znajduje się na parterze każdego parkingu. Postój do 30 min. jest bezpłatny. Parking długoterminowy znajduje się na kilku poziomach parkingu: P2, P4, P5, P6 i P7. Może być kilkugodzinny, dzienny lub kilkutygodniowy. Maksymalny czas postoju to 60 dni.

Wynajem samochodów:

Agencje wynajmujące samochody mają swoje przedstawicielstwa na lotnisku w hali odlotów w głównym budynku. Swoje usługi oferują: Avis, Budget, Dollar Rent A Car, Thrifty, Enterprise Rent A Car, Hertz, National – Alamo.

Informacja lotniskowa:

Kontakt z obsługą lotniska jest dostępny pod bezpłatnym nr telefonu – 1 877 254 7427. Punkt informacyjny znajduje się na pierwszym poziomie w budynku głównym. W hali przylotów znajduje się Informacja turystyczna.